Svētdiena, 2020. gada 5. jūlijs

Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Sestdiena, 29. marts (2014) 19:19

Prezidents: Latvija patlaban ir drošāka, kā jelkad agrāk bijusi

Ukrainas krīzei ir jākļūst par brīdinājuma zvanu un atgādinājumu tam, ka drošība un valsts neatkarība nav pašsaprotama dāvana, tā Latvijas iestāšanās NATO desmitgades svinīgajā pasākumā pie Brīvības pieminekļa sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

"Tā ir jānovērtē, jāsargā un jāaizstāv. Par to ir jābūt modriem vienmēr, bet jo īpaši tādos brīžos kā šis. Jā, pasaule mainās. Tas ietekmē ikvienu, jo pasaule ir atvērta un valstis cieši saistītas. Izolācija nav nedz iespējama, nedz vajadzīga. Tādēļ mums ir jābūt drošiem, gudriem un pārliecinātiem par sevi!" pauda Bērziņš.

Valstsvīrs atgādināja, ka pirms desmit gadiem Latvijas valsts sasniedza vienu no nozīmīgākajiem mērķiem - iestāties NATO, kas tika uzstādīts, atgūstot valstisko neatkarību.

"Lēmums par dalību pasaules spēcīgākajā militārajā aliansē viennozīmīgi un neapstrīdami bija pareizs. Latvija patlaban ir drošāka, kā jelkad agrāk bijusi. Jo īpaši pēdējie notikumi Ukrainā un tiem sekojošā mūsu NATO sabiedroto reakcija pierāda, ka mēs varam droši rēķināties ar alianses līguma 5.panta izpildi pilnā apmērā," teica prezidents.

Vēsturiski melnākie datumi Latvijā - 17.jūnijs, 25.marts un 14.jūnijs - vairs nedrīkst atkārtoties un tie neatkārtosies, un to nepieļausim nedz mēs, nedz arī mūsu partneri NATO. "Mūsu pienākums ir šādu drošības līmeni nodot arī nākamajām paaudzēm," viņš atzīmēja.

Bērziņš izcēla, ka mūsu vērtības ir cieņa pret cilvēku, brīvība, tolerance un solidaritāte. "Tās ir arī mūsu sabiedroto vērtības. Un mēs esam gatavi tās aizstāvēt. Mēs to darām gan savā valstī, gan kopā ar sabiedrotajiem NATO. Jo mūsu kopīgā nozīmīgākā misija ir mūsu valstu aizsardzība pret visiem mūsdienu draudiem un izaicinājumiem. Un tas nav tikai militārais apdraudējums. Tāpēc mums jāturpina stiprināt valstiskumu, sabiedrības saliedētību, ekonomisko izaugsmi un aizsardzības spējas. Mēs to darām mājās un tālu aiz savas valsts robežām. Vēlos pateikties visiem mūsu karavīriem par pašaizliedzīgo darbu Latvijas sardzē gan mājās, gan starptautiskajās operācijās."

"Šajā starptautiskās krīzes laikā, kad no jauna tiek pārrakstītas Eiropas valstu robežas, ir izšķiroši svarīgi ne tikai ieguldīt lielākus resursus Latvijas aizsardzībā, bet arī reāli rīkoties tagad, lai NATO ietvaros primāri stiprinātu Baltijas valstu aizsardzību un sadarbību, kā arī visa reģiona drošību.
Nozīmīgi partneri šajā ziņā noteikti ir arī mūsu kaimiņi - Polija un Ziemeļvalstis," norādīja prezidents.

Tāpat viņš uzsvēra, ka mērķtiecīgi, soli pa solim, Saeimai un valdībai ir jāpanāk, ka ieguldām Latvijas aizsardzībā apsolītos divus procentus no iekšzemes kopprodukta. "Tas ir nostiprināts likumā, tam piekrīt drošības un aizsardzības eksperti, to prasa loģika un veselais saprāts. Ir laiks to īstenot," pauda Bērziņš.

29.martā aprit desmit gadi, kopš Latvija kļuvusi par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas jeb NATO dalībvalsti. Atzīmējot šo notikumu, Latvijā notiek vairāki svinību pasākumi.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv