Svētdiena, 2021. gada 11. aprīlis

Hermanis, Vilmārs

Sestdiena, 22. jūnijs (2013) 13:22

PKC: Cilvēkiem būtu jāpaskatās arī tālāk par savas sētas žogu

LETA

 Domājot par valsts turpmāko attīstību un ekonomikas izaugsmi, cilvēkiem vajadzētu paskatīties arī tālāk par savas sētas žogu, uzskata jaunais Pārresoru koordinācijas centra (PKC) vadītājs Pēteris Vilks.

Viena no Latvijas prioritātēm nākamajā Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu plānošanas periodā 2014.-2020.gadam ir ieguldījumi ceļu infrastruktūras sakārtošanā, un Latvija patlaban Eiropas Komisiju cenšas pārliecināt, ka liela daļa ES finansējuma ir jāatvēl tieši infrastruktūras sakārtošanai. PKC vadītājs atzina, ka ceļu infrastruktūra, viņaprāt, ir Latvijas tautsaimniecības mugurkauls.

"Ja mēs gribam, lai ekonomiskā aktivitāte būtu izkliedēta pa visu Latviju, ceļu infrastruktūrai ir jābūt pietiekoši attīstītai un kvalitatīvai, lai tā atbalstītu ekonomisko aktivitāti. Mēs nerunājam par četru joslu ceļiem pa visu Latviju vai citām ekstrām", sacīja Vilks. Viņš uzsvēra, ka runa ir par minimālajām prasībām, lai tiktu nodrošināta sasniedzamība, infrastruktūra būtu kvalitatīva un būtu pieejams arī sabiedriskais transports.

Patlaban ministrijas strādā pie tā, lai sagatavotu spēcīgus argumentus par finansējuma nepieciešamību šajā jomā. "Dažkārt zaudējumi, neveicot investīcijas šajā jomā, var būt daudz lielāki, nekā mēs pat spējam to paredzēt," viņš piebilda.

Jautāts, vai šādu Latvijas nostāju sapratīs "vidējais latvietis", kam svarīgāka šķiet sociālo vajadzību apmierināšana, Vilks sacīja, ka jebkuram latvietim vajadzētu paskatīties ilgtermiņa perspektīvā un būtu jāspēj palūkoties tālāk par savas sētas žogu, jo, ja valstī būs ekonomiskā aktivitāte, cilvēki šeit dzīvos, strādās, radīs bērnu un tas dos labumu visai sabiedrībai. "Ir diskusija, ka sākotnēji vajadzētu sniegt lielāku atbalstu sociālajām vajadzībām, bet sniedzot sociālo palīdzību, mēs ne vienmēr nonāksim pie jaunām darbavietām un ekonomiskās aktivitātes atraisīšanas," pamatoja PKC vadītājs.

Viennozīmīgi gan ar ceļu infrastruktūras sakārtošanu ekonomiskā aktivitāte gan netiks veicināta, jo ir jāsabalansē ieguldījumi resursos, prasmēs, izglītībā, dažādos nodarbinātības pasākumos, uzskata eksperts. Viņaprāt, ieguldījums vienā nozarē nebūs panācēja tam, lai tiktu atrisinātas visas daudzšķautņainās problēmas. Līdz ar to būtu vēl bēdīgāk, ja sabiedrība vienotos par šādu ieguldījumu stratēģiju un vēlāk konstatētu, ka veiktie ieguldījumi nedod sagaidāmo efektu tautsaimniecībā.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (3)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv