Svētdiena, 2020. gada 27. septembris

Ilgonis, Ādolfs

13. decembris (2013) 17:17

Piesakās pretendenti bezmaksas TV apraides aizpildīšanai

Šodien pieteikušies pirmie pretendenti visos Nacionālās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izsludinātajos konkursos uz sabiedriskā pasūtījuma daļu.

SIA "Televīzijas kanāls Pro100TV" ("Pro100TV") pieteicās veidot informatīvi dokumentālo, kā arī bērnu un jauniešu programmu, SIA "Bērnu Televīzijas kanāls LoLoTV" ("LoLoTV") pieteicās veidot bērnu un jauniešu programmu, bet SIA "Vidzemes televīzija", kas uztur reģionālo televīziju kanālu "Re:TV", pieteicās uz konkursu reģionālās tematikas programmas veidošanai.

Konkursam pieteicās vēl kāds pretendents, kurš atteicās izpaust gan to, kādu uzņēmumu pārstāv, gan to, uz kādu no konkursiem pieteicās. Iespējams, tā varētu būt "Ogres TV", kas pieteikusies bērnu un jauniešu programmas veidošanai.

Kā noskaidroja biznesa portāls "Nozare.lv", "LoLoTV" patlaban jau pārraida multfilmas un bērnu un jauniešu raidījumus kabeļtelevīzijās. Multfilmas tiek iepirktas un tiek tulkotas. Savukārt raidījumi tiek gatavoti Latvijā. Kanāls esot gatavs izpildīt prasības un pārraidīt programmu 18 stundas.

Savukārt "Pro100TV", kas darbojoties jau kopš 2006.gada, programmas veido uz vietas, bet izplata ne tikai Latvijā, bet arī Baltkrievijā, Igaunijā, Lietuvā, kā arī sadarbojas ar kabeļoperatoriem Lielbritānijā.

Kā atzina kanālu pārstāvis, kas iesniedza pieteikumus, konkurss ir ļoti sarežģīts, kaut vai no tā aspekta, ka pēc rezultātu uzzināšanas ir tikai dažas darbadienas, lai slēgtu līgumus ar NEPLP un Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC), kā arī lai veiktu visus nepieciešamos tehniskos priekšdarbus.

Savukārt SIA "Vidzemes televīzija" valdes priekšsēdētājs Ingemārs Vekteris informēja, ka viņa pārstāvētais kanāls "Re:TV" ir gatavs nodrošināt vietējo un reģionālo televīziju saturu, to pārraidot 24 stundas diennaktī. Pašlaik kanāla saturu veido 12 reģionālās un vietējās televīzijas.

Šim kanālam neesot nekādu tehnisku problēmu no 1.janvāra iesaistīties virszemes apraidē, jo jau pašlaik kanāls apraidei izmanto LVRTC pakalpojumus.

"Re:TV" veicot nepieciešamos darbus satura kvalitātes pilnveidošanai, piesaistot speciālistus. Jau pašlaik katru dienu tiekot rādīts četru līdz piecu stundu jauns, oriģināls saturs.

Kanāls arī attīstot savu darbību Igaunijā.

Visi konkursa pretendenti, kas bija gatavi atklāt kādu informāciju, atzina, ka ir gatavi veikt nepieciešamos finanšu ieguldījumus vai nu tehnikas, vai satura attīstībā.

Kā ziņots, šodien NEPLP pieņem pieteikumus konkursos par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerctelevīzijām. Konkursi izsludināti, lai pasūtītu komerciālajām televīzijām veidot informatīvi dokumentālos, bērnu un jauniešu, kā arī reģionālās tematikas raidījumus.

Paredzēts, ka katram televīzijas kanālam kvalitatīva satura veidošanai bezmaksas apraidē tiks piešķirta ikgadēja dotācija 245 000 latu apmērā, par līguma darbības termiņu nosakot trīs gadus, sākot ar 2014.gada 1.janvāri.

NEPLP plāno ar šiem konkursiem piesaistīt bezmaksas virszemes apraidei komerctelevīzijas. Kā ziņots, no nākamā gada "Modern Times Group" (MTG) kanāli LNT un TV3 nebūs bezmaksas apraidē.

LETA

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv