Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs

Jānis

Otrdiena, 14. aprīlis (2015) 11:28

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē aptieku tīklu “A Aptiekas” farmaceite Ivanda Krastiņa.

1. Imunitātes stiprināšana ilgtermiņā.
Alerģija ir imūnsistēmas darbības traucējumi, tāpēc pavasarī ļoti būtiski ir stiprināt organismu ar vitamīniem. Pirmkārt, vitamīniem ir ilgtermiņa iedarbība uz organisma vispārējo veselību, tostarp imūnsistēmu, labu pašsajūtu, veselīgu un labu izskatu. Otrkārt, jāņem vērā, ka pavasarī organismā ir izsīkuši rudenī dabiskā veidā uzņemto vitamīnu krājumi, tāpēc tam jāpalīdz arī cīņā ar tā saucamo “pavasara nogurumu”. Turklāt cilvēkam, kuram organismā trūkst vitamīnu, bet lielā devā jāpiedzīvo stress, nesabalansēts uzturs u.tml., ir paaugstināts risks saslimt ar dažādu alerģiju izpausmēm: var atgriezties bērnībā piedzīvotās alerģijas, viena veida alerģijas var sākt papildināt citas, alerģisko reakciju izpausmes var kļūt smagākas utt.


2. TOP 3 vitamīni ar īstermiņa un ilgtermiņa efektu.

Pavasarī jācenšas uzņemt pēc iespējas vairāk dažādu vitamīnu, taču alerģiju kontekstā vissvarīgākie ir C, E un A vitamīni.

C vitamīnam ir ļoti daudzpusīga iedarbība. Tā nepietiekamība novērota Eiropas ziemeļu daļas iedzīvotājiem, kā arī cilvēkiem stresa situācijās un, jo īpaši - smēķētājiem. Alerģiju gadījumā nepieciešams lietot C vitamīnu lielās devās (1000 - 2000 mg dienā) kopā ar rutīnu – tas palīdzēs stabilizēt kapilāru sieniņas iesnu gadījumā. Pārtikas produktos C vitamīns pieejams upenēs, pētersīļos, mārrutkos, paprikā, svaigos un skābētos kāpostos, spinātos, citrusos u.c.

E vitamīns ir antioksidants, kas cīnās ar organismā sastopamajiem brīvajiem radikāļiem. Tas samazina imūnglobulīnu E (IgE), kas konstatējams cilvēkiem ar alerģiskām reakcijām.  E vitamīns ir ļoti būtisks arī ādas veselībai un skaistumam – tas veicina ādas šūnu atjaunošanos, mazina mitruma zudumu ādā u.tml. Tāpat tas labvēlīgi ietekmē nervu sistēmas darbību, endokrīno sistēmu un auglību. E vitamīnu satur zaļie lapu dārzeņi, saulespuķu un olīvju eļļas, rieksti, īpaši valrieksti un sēklas. Dienas deva pieaugušajiem ir 200 – 400 starptautiskās vienības.

A vitamīns, jo īpaši kopā ar cinku, ir ļoti svarīgi elementi imunglobulīna A (IgA) un antivielu veidošanā, tie atpazīst alergēnu, kas nonācis gremošanas traktā un nepieļauj tā nonākšanu asinsritē. Paralēli tam A vitamīns stiprina arī matus un nagus, palēnina novecošanas procesus, uzlabo ādas stāvokli. A vitamīns sastopams visos oranžajos augļos un dārzeņos, zaļajās lapās, sviestā, sierā, olās, aknās, zivju eļļā. 


3. Krustotās alerģijas: produkti, no kuriem jāuzmanās.

Tā kā alerģija ir imūnsistēmas darbības traucējumi, tad cilvēkiem ar viena veida alerģijas izpausmēm ir paaugstināts risks saslimt ar cita veida alerģijām. Zinātniski ir pierādīta saikne starp respiratoro alerģiju un pārtikas alerģiju. Ja piemīt alerģija no alkšņu ziedputekšņiem, alkšņu ziedēšanas laikā nevajadzētu pārtikā lietot ābolus, bumbierus un selerijas; ja alerģija ir no bērzu ziedputekšņiem - nevajadzētu lietot ābolus, bumbierus, burkānus, kivi, selerijas, tomātus. Savukārt cilvēkiem, kuriem alerģiska reakcija ir no lazdas, to ziedēšanas laikā vajadzētu atturēties no lazdu riekstiem.


4. Dzīvesveids, telpas un to higiēna.

Cilvēkiem ar ziedputekšņu alerģiju dabas ziedēšanas laikā ieteicams pēc iespējas mazāk uzturēties svaigā gaisā. Telpas vēdināt vēlams, nevis kā parasti – saulainā un vējainā laikā, bet gan bezvēja laikā un vislabāk - pēc lietus, kad ārā visi ziedputekšņi noplakuši. Arī pastaigās labāk doties pēc lietus. Ienākot telpās no āra, svarīgi uzreiz noģērbt virsdrēbes, un tās paslēpt skapī, lai samazinātu uz apģērba esošo putekšņu izplatību mājoklī.
Mājokļa uzkopšanā var noderēt putekļu sūcēji ar HEPA filtru. Ja rocība un darba pienākumi ļauj, ieteicams apsvērt doties atvaļinājumā uz kādu vietu, kur nezied alerģiju raisošie koki un krūmi, piemēram, uz kalniem.


5. Sagatavošanās ziedputekšņu sezonai.

Cilvēkiem, kuri “pavasara alerģija” izjūt katru gadu, vēlams jau laicīgi domāt par profilakses pasākumiem, un tos uzsākt divas trīs nedēļas pirms ziedputekšņu sezonas sākšanās. Parasti alerģiskās reakcijas vieglā un vidējā formā labi iespējams kontrolēt ar antihistamīna medikamentiem, kas pieejami gan aerosolu, gan tablešu veidā. Ja vitamīni, dabas veltes un bezrecepšu medikamenti nelīdz, noteikti nepieciešams apmeklēt ārstu, veikt izmeklējumus un noteikt alergēnus, jo neārstēta alerģija var pāriet tās smagākajā formā - astmā.


Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

1
2
Lapa 1 no 2

Mainīt komentāru secību

mr mark

[email protected]

2020-11-25 21:13:39

Ziņot

Sveiki visiem, es vēlos pateikt lielu paldies Markam Viljamsam, kurš man aizdeva aizdevumu mana slimā bērna medikamentozai ārstēšanai. Es šodien esmu tik priecīgs satikt Marku Viljamsu, sazinieties ar viņu pa e-pastu, ja jums nepieciešams steidzams aizdevums ([email protected])

daniel

[email protected]

2020-05-04 12:07:26

Ziņot

Personīgā aizdevuma piedāvājums un ātra finansēšana Personīgā aizdevuma piedāvājums un ātra finansēšana Jūs meklējat likumīgu aizdevumu. Jums ir nepieciešams aizdevums, lai dzēstu parādus vai samaksātu par māju vai automašīnu vai rēķinus. Es nodrošinu jums sociālo kapitālu aizdevuma pieprasījumiem. Es piedāvāju aizdevumus no 1000 līdz 5 000 000 eiro ar gada procentu likmi 3%. Esmu sertificēts un uzticams. Lai iegūtu vairāk informācijas. E-pasts: [email protected]

Christy Walton

[email protected]

2020-04-29 14:24:14

Ziņot

Vai jums ir nepieciešams aizdevums? Vai jūs meklējāt, kur saņemt aizdevumu? Vai jūs mēģinājāt saņemt jebkāda veida aizdevumu? pēc tam piesakieties tūlīt? ( [email protected] ), ja vēlaties saņemt aizdevumu par pieņemamu cenu. Šeit tiek piedāvāts aizdevums ar ļoti zemu procentu likmi - 2%. Sazinieties ar mums tagad, ja jūs interesē.

Vārds

2020-03-03 09:28:53

Ziņot

Il a un projet pour lequel il cherche du financement, malheureusement on lui a refusé des prêts bancaires. Vous êtes privé, honnête et un bon enfant. Vous avez un revenu qui vous permet d'effectuer des paiements mensuels. Je ne me soucie plus d'être une personne dans la capitale, je souhaite la mettre à disposition sous forme de prêt remboursable pour une durée maximale de 20 ans, avec un taux compris entre 3 et 5%, en fonction du montant demandé et de la durée de remboursement N'hésitez pas, n'hésitez pas, Vous ne serez pas déçu. Vos propositions et suggestions seront analysées et prises en compte autant que possible. Pour toutes vos questions sur nos services, contactez-nous dans ma boîte mail: [email protected] Offre de: M. Nikolay ARTEMYEV ([email protected])

Vārds

2020-03-03 09:28:01

Ziņot

Il a un projet pour lequel il cherche du financement, malheureusement on lui a refusé des prêts bancaires. Vous êtes privé, honnête et un bon enfant. Vous avez un revenu qui vous permet d'effectuer des paiements mensuels. Je ne me soucie plus d'être une personne dans la capitale, je souhaite la mettre à disposition sous forme de prêt remboursable pour une durée maximale de 20 ans, avec un taux compris entre 3 et 5%, en fonction du montant demandé et de la durée de remboursement N'hésitez pas, n'hésitez pas, Vous ne serez pas déçu. Vos propositions et suggestions seront analysées et prises en compte autant que possible. Pour toutes vos questions sur nos services, contactez-nous dans ma boîte mail: [email protected] Offre de: M. Nikolay ARTEMYEV ([email protected])

danielagrosu

[email protected]

2019-04-08 20:25:25

Ziņot

Es piedāvāju steidzamus aizdevumus lai izietu personas no finansiālajām grūtībām. Es piedāvāšu aizdevuma summu 2000€ līdz 200.000 € ar atmaksas likmi 5% un atmaksas termiņu uz vienu gadu līdz 10 gadiem.Nosūtiet mums summu vēlaties aizņemties. Ja jums ir steidzami nepieciešama: [email protected] ;Whastaspp :+40757127967

serge sergeyshikunov

2017-08-14 13:15:21

Ziņot

KREDĪTS! KREDĪTS! KREDĪTS! Sergejs Šikunovs piedāvā šādus tālāk norādītos aizdevumu veidus: ([email protected]), lai iegūtu vairāk informācijas. * Parādu konsolidācijas aizdevums līdz 5 miljoniem dolāru * Biznesa aizdevums līdz 5 miljoniem dolāru * Personas kredīts līdz 1000 000usd * Home Loan līdz 5000 000usd * Automašīnu finansēšana Līdz 750usd * Komerciālie aizdevumi līdz 5,000,000dz * Ieguldījumi Kredīti līdz 5,000,000usd Mēs izsniedzam kredītus ar zemu 3% procentu likmi un aizdevuma termiņu no 1 līdz 30 gadiem, lai atmaksātu aizdevuma e-pastu ([email protected]). Ja jūs interesē, var palīdzēt Sergejs Šikunovs.

angelo

salvador

2017-07-20 05:14:36

Ziņot

Hello Sir/Madam; Mēs dot aizdevumus jebkurai personai, kas vēlas finansiālu palīdzību, ļoti godīgs.Tas ir aizdevums starp īpaši nopietns, personisko un ātri, ar diviem nosacījumiem, ir vienkāršs. Mūsu procentu likme visā šī aizdevuma ir 2% un viss, sākot no 1000 € līdz 9 800 000 €. atmaksa tiks veikta katru mēnesi. Mēs esam jūsu rīcībā, lai apmierinātu tevi 72 stundu maksimālo pēc saņemšanas jūsu ziņu .Ja kādreiz jums ir interese, lūdzu, sazinieties ar mums ar mūsu E-pasts : [email protected]

pablo

alejadro

2017-07-20 05:13:23

Ziņot

Hello Sir / Madam Jums nepieciešams finansējums, lai jūsu mājās, jūsu biznesa, nopirkt auto, iegādāties motociklu, lai izveidotu savu biznesu, personiskām vajadzībām, vieta šaubām. Piešķirt personas aizdevumu no $ 3000 līdz 9.500.000 $ ar nominālo procentu likmi 2%, neatkarīgi no summas. Lūdzu, man pateikt, jo jūsu kredīta pieteikumu apjomu un precīzu ilgums maksājumu, tu gribētu. Mana e-pasta adresi: [email protected]

Mr Indra Shani

[email protected]

2016-10-23 22:24:07

Ziņot

aizdevums piedāvājums Vai jums ir nepieciešams kredīts, vai jūs meklējat legit aizdevumu piedāvājumu, un jūs nevarat atrast vienu? Mēs vēlamies, lai jūs zināt, ka mēs esam šeit, lai dotu jums labāko no mūsu veids, lai pārliecinātos, ka jums no šīs nabadzības, sazinieties ar mums šodien [email protected]~~dobj mēs garantēt, kad jūs saņemtu atpakaļ pie mums jums būs smaids, kad jūs saņemsiet savu aizdevumu

Latvijā

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Neskatoties uz minētajām sekām, dažkārt cilvēks ir tik ļoti ieracies darbos, ka nepamana problēmas, kas parādījušās pārslodzes rezultātā.

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Vai pagriezi pulksteņa rādītājus vienu stundu uz priekšu?

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv