Ceturtdiena, 2021. gada 25. februāris

Alma, Annemarija

2. oktobris (2013) 18:38

Pieaudzis VID iekasēto nodokļu parādu apjoms

LETA

Uzlabojot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbu nodokļu parādu piedziņas jomā un pilnveidojot normatīvos aktus, izdevies panākt, ka 2013.gadā nodokļu parādu apjoms vairs nepieaug. Par 189,6 miljoniem latu jeb 34% palielinājušās arī piedziņas darbību rezultātā iekasētās summas, salīdzinot ar 2012.gada astoņiem mēnešiem.

Kopējais VID administrēto nodokļu parāds uz 2013.gada 1.septembri ir 1,029 miljardi latu.

Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja VID Sabiedrisko attiecību daļa, kopš 2008.gada nodokļu parādu kopējam apjomam katru gadu bija tendence pieaugt. Taču kopš 2012.gada kopējais parādu apjoms ir salīdzinoši stabils - 2012.gadā nodokļu parādu apjoma pieaugums bija 10%, 2013.gada astoņos mēnešos - 0,6%.

Kā skaidro VID, tam iemesls ir ekonomikas augšupeja, nodokļu parādu piedziņas procesa pilnveidošana un VID iniciētās izmaiņas nodokļu normatīvajos aktos.

2012.gada 1.janvārī darbu sāka jaunizveidotā VID Nodokļu parādu piedziņas pārvalde, centralizējot parāda piedziņas procesus un nodrošinot vienveidīgu un vienādas intensitātes piedziņas darbu visā valsts teritorijā attiecībā uz visiem VID administrēto maksājumu veidiem.

Viena no Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes prioritātēm ir darbs ar jaunajiem nodokļu parādniekiem un nodokļu maksātājiem, kuri pirmo reizi nonākuši nodokļu parādnieku sarakstā. Konstatējot šādus nodokļu parādus, Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes darbinieki mēneša laikā sazinās ar nodokļu maksātāju un informē par parāda apmēru un nokavējuma naudas aprēķināšanas kārtību, par iespējām parādu samaksāt, kā arī informē nodokļu maksātāju par iespēju lūgt piešķirt samaksas termiņa pagarinājumu. Tādējādi ir izdevies jau pirmā mēneša laikā atgūt ap 60% jauno parādu.

2013.gada 11.janvārī pēc VID iniciatīvas tika pieņemti grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām", kas deva VID tiesības nepiedzīt iekšzemes nodokļu parādus, kas ir mazāki par desmit latiem, kā arī dzēst parādus, kas ir mazāki par desmit latiem un vecāki par trim gadiem. Tādējādi nodokļu parādi tika dzēsti apmēram 10 000 nodokļu maksātāju.

VID Klientu servisa programmas ietvaros nākamā gada sākumā ir plānots ieviest nodokļu maksātāju - Elektroniskās deklarēšanas sistēmas lietotāju - automātisko brīdināšanu par nodokļu parādiem. Brīdinājums par nodokļu parādiem parādīsies ik reizi pēc pieslēgšanās elektroniskās deklarēšanas sistēmai līdz brīdim, kad parāds pilnībā tiks dzēsts. Vienlaikus ir paredzēta iespēja, norādot iespējamo parāda apmaksas datumu, uzzināt nodokļu parāda, nokavējuma naudas un soda naudas kopējo apmēru norādītajā potenciālajā apmaksas datumā.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (2)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv