Svētdiena, 2020. gada 27. septembris

Ilgonis, Ādolfs

Otrdiena, 19. februāris (2013) 12:09

Personāla atlases kompānija ieteikusi nevirzīt Tjarvi uz LTV valdi (6)

"Es neieteicu virzīt Rolandu Tjarves kungu (attēlā) turpmākai izskatīšanai kādā no [Latvijas televīzijas] valdes amatiem," intervijā laikrakstam "Diena" atklāja Personāla atlases kompānija Fontes vadītāja Inese Kamarūte, kuras pieredze personāla vadības jomā ir septiņpadsmit gadu, Fontes viņa vada jau vienpadsmit gadu.

Kopumā šajā projektā ir iesaistīta visa Fontes atlases un novērtēšanas komanda (septiņi cilvēki), kuri veikuši ļoti augsta līmeņa vadītāju novērtēšanu vadošajās Latvijas bankās, vadības līmeņa personāla atlasi lielās organizācijās, piemēram, Latvenergo, Lattelecom u. c.

"Pēc pirmā atlases posma, kas bija CV un motivācijas vēstuļu izvērtēšana, kopā ar NEPLP intervējām visus pieteikušos kandidātus. Tālāk notika diskusija, kurus kandidātus virzīt tā saucamajam devītniekam. Mums ar NEPLP viedokļi sakrita par septiņdesmit, astoņdesmit procentiem," pavēstīja Kamarūte.

Uz laikraksta "Diena" iebildi, ka Tjarve tomēr tiek tālāk virzīts, Fontes vadītāja atkārto: "Es vēlreiz gribu uzsvērt, ka Fontes nevirzīja Tjarves kungu." Un turpina: "Sadarbībā ar NEPLP intervējām pilnīgi visus kandidātus, kā rezultātā ieteicām tos, kas visprecīzāk atbilda prasībām, NEPLP pieņēma gala lēmumu. Mūsu viedokļi lielā mērā sakrita, lai gan bija arī kandidāti, kurus nevarējām ieteikt objektīvu iemeslu dēļ. Tas bija vairāk saistīts ar kandidātu vadības prasmēm un reputācijas jautājumiem."

"Atlases process vienmēr notiek ciešā sadarbībā ar klientu. Fontes vai kāda cita personāla atlases kompānija var no savas puses piedāvāt kandidātus, bet tomēr gala lēmums ir jāpieņem pasūtītājam vai klientam. Mans uzdevums ir ar argumentiem apliecināt katra kandidāta stiprās puses un iespējamos riskus. Taču gala rezultātā lēmumu tomēr pieņem klients," pauž Fontes vadītāja Inese Kamarūte.

Kā atzīstas Kamarūte, kandidātu atlase LTV valdei notikusi lielā steigā. "(..) Termiņi bija samērā saspringti. Parasti kandidātu piesaistīšanai vienam šādam amatam veic tirgus izpēti, tas nozīmē, ka uzņēmumu un kandidātu identificēšanai, viņu apzvanīšanai un intervēšanai jāvelta četras piecas nedēļas. Šajā gadījumā bija trīs amata pozīcijas un mums bija apmēram mēnesis.

(..) Trijās nedēļās izveidojām sarakstu ar 200 cilvēkiem, nointervējām 124. Kopumā apmēram puse no tiem, kas pieteicās konkursā, bija uzrunātie kandidāti. Tad NEPLP izvēlējās šo "devītnieku", pēc tam mēs veicām kandidātu padziļinātu vērtēšanu. Respektīvi, šajā posmā ir ļoti svarīgi izvērtēt kandidātu vadības prasmes, īpaši, ja runa ir par augsta līmeņa vadības pozīcijām.

Tiek apkopotas atsauksmes no visām darbavietām, kur kandidāti ir bijuši iesaistīti. Kandidāta reputācija tiek noskaidrota gan no iepriekšējiem vadītājiem vai uzņēmuma īpašniekiem, gan arī no padotajiem darbiniekiem, kolēģiem un sadarbības partneriem, lai izslēgtu jebkādas subjektīvas vērtēšanas iespējas. Atlases procesā sapratām, ka papildus kandidātiem ir jāprezentē savs redzējums par sabiedrisko mediju (..)."

Uz žurnālista jautājumu, kādas būs tās izšķirošās īpašības cilvēkiem, kuriem būs jāieņem amati Latvijas Televīzijas vadībā, Fontes vadītāja atbild: "(..)Šiem cilvēkiem ir jāpiemīt zināmai misijas apziņai un jābūt nopietnai vadības praksei. Pamata prasības ir no pieciem līdz septiņiem gadiem vadošā amatā, vēlams ar medijiem saistītās nozarēs. Tāpat cilvēkiem, lai pretendētu uz šo amatu, ir jābūt pārmaiņu vadības pieredzei un labai reputācijai. Televīzijā ir jāveic pietiekami nopietnas pārmaiņas, apvienošanas rezultātā tiks izveidots sabiedriskais medijs. Televīzijai ir jāatgūst tas tēls, kas tai bija pirms vairākiem gadiem. Pašlaik ļoti aktuāls jautājums ir Latvijas Televīzijas tēla veidošana, zīmola vērtības celšana. Un ļoti svarīgi ir tam motivēt darbiniekus. Mēs zinām, ka no televīzijas aiziet daudzas atpazīstamas personas. Tāpēc ir ļoti svarīgi spožākos darbiniekus noturēt un motivēt, ko var tikai vadītājs, kas atstāj ļoti stabilu iespaidu."

No intervijas laikrakstā "Diena"

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

čiepa

2013-02-20 11:40:13

Ziņot

Kursa biedri, draudzeņu vīri.... tad jau labāk šoferu dēli...tiem vismaz nav tādu pretenziju uz patiesības monopolu, kā Vemjotībai un tās ielikteņiem.

Kā parasti.

2013-02-19 14:43:54

Ziņot

Tjarve un šī padome kādam ļoti traucē.

Vārds

2013-02-19 13:29:38

Ziņot

Kā tad! Fontes "kusok idiota", bet Tjarve mediju guru :DD

Vārds

2013-02-19 12:56:19

Ziņot

štrunts no tādas kamarūtes un viņai līdzīgie.

Vārds

2013-02-19 12:53:48

Ziņot

tiešām TV kadru trūkums,ka tādus sūnu večus jāvelk ār'.

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv