Piektdiena, 2021. gada 22. janvāris

Austris

5. septembris (2013) 18:37

Nodokļu maksātājus savlaicīgi brīdinās par VID auditiem

Flickr.com

Valsts ieņēmumu dienests (VID) no septembra savlaicīgi sāks informēt nodokļu maksātājus, par to iekļaušanu nodokļu audita plānā, informēja VID sabiedrisko attiecību daļā.

Nodokļu maksātājam, saņemot VID informatīvo vēstuli par plānoto auditu, tiek sniegta iespēja brīvprātīgi un savlaicīgi novērst nepilnības grāmatvedības uzskaitē un tādējādi, iespējams, izvairīties no nodokļu kontroles pasākumiem.

VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Ināra Pētersone norāda, ka VID ir "iestāde, kas vērsta uz konstruktīvu sadarbību ar nodokļu maksātājiem". Iestādes mērķis esot sasniegt augstu nodokļu saistību brīvprātīgas izpildes līmeni.

Turpmāk gan fiziskas, gan juridiskas personas, kas iekļautas attiecīgā mēneša nodokļu audita plānā, ar vēstuli tiks informēti, ka, ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc vēstules nosūtīšanas, nodokļu maksātājam ir plānots uzsākt nodokļu auditu.

Šai vēstulei būs informatīvs raksturs un tās galvenais mērķis ir aicināt nodokļu maksātāju uz savlaicīgu grāmatvedības uzskaites sakārtošanu, nepilnību novēršanu un brīvprātīgu nodokļu saistību izpildi, tādējādi ekonomējot gan nodokļu maksātāja, gan valsts resursus.

VID aicinās nodokļu maksātāju savlaicīgi pārskatīt grāmatvedības reģistrus un attaisnojuma dokumentus nodokļu audita veikšanai, kā arī izmantot likumā "Par nodokļiem un nodevām" noteiktās nodokļu maksātāja tiesības, nepieciešamības gadījumā iesniedzot VID nodokļu deklarāciju labojumus vai precizējumus, un papildus aprēķinātās nodokļu summas iemaksāt budžetā.

Šādas informatīvās vēstules netiks sūtītas gadījumos, kad paredzēts veikt neplānotos nodokļu auditus, kuros izvērtē, vai pamatota ir nodokļu atmaksa.

Papildus VID atgādina, ka arī turpmāk nodokļu maksātājs, attiecībā uz kuru jau ir pieņemts lēmums par audita uzsākšanu, ne vēlāk kā desmit darbdienas pirms tā sākšanas tiks par to informēts. Lēmumā būs ietverta informācija par plānoto nodokļu auditu: uzsākšanas diena, audita termiņš, pārbaudāmie nodokļu veidi un taksācijas periodi. Saņemot lēmumu par audita uzsākšanu, līdz lēmumā norādītajam audita uzsākšanas datumam nodokļu maksātājam ir tiesības iesniegt nodokļu administrācijai deklarācijas precizējumu vai iesniegumu ar lūgumu labot muitas deklarāciju.

VID cer, ka jauninājums veicinās brīvprātīgu nodokļu nomaksu un sniegs papildu stimulu pārskatīt nodokļu aprēķināšanas pareizību un atsevišķos gadījumos izvairīties no nodokļu audita sākšanas.

LETA

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv