Piektdiena, 2021. gada 22. janvāris

Austris

8. augusts (2012) 15:57

Mediju, reklāmas un poligrāfijas nozarē piemērots naudas sodus 22 100 LVL apmērā

LETA

Par šī gada pirmajā pusgadā tematiskajās pārbaudēs konstatētajiem pārkāpumiem saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu mediju, reklāmas un poligrāfijas nozares pārstāvjiem naudas sods piemērots 22 100 latu apmērā, informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Sabiedrisko attiecību daļā.

Visbiežāk pārkāpumus VID konstatējis saistībā ar nepareizu darba algas nodokļu aprēķinu un nomaksu, ziņu nesniegšanu par darbiniekiem, nenoslēgtiem darba līgumiem un grāmatvedības uzskaiti.

Nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbība saistīta ar reklāmas un tirgus izpētes pakalpojumiem, šī gada pirmajā pusē tematiskajās pārbaudēs naudas sods piemērots 12 200 latu apmērā, nodokļu audita laikā papildus aprēķināti maksājumi budžetā 531 100 latu apmērā un saimnieciskās darbības zaudējumi samazināti par 10 300 latu. Savukārt datu atbilstības pārbaudēs noteiktā budžetā papildus iemaksājamā summa bijusi 48 800 lati.

Reklāmas un tirgus izpētes pakalpojumu uzņēmumos VID grāmatvedības uzskaiti pārbaudījis 33 gadījumos un pārkāpumus konstatējis 70% gadījumu.

Savukārt darba devēju un darba ņēmēju tiesiskās attiecības šajos uzņēmumos pārbaudītas 26 gadījumos un pārkāpumi tikuši konstatēti 73% gadījumu. VID konstatējis, ka visbiežāk netiek pareizi aprēķināti un maksāti nodokļi no darba algām, turklāt VID nav iesniegtas ziņas par darba ņēmēju kustību, kā arī nav noslēgti darba līgumi.

Šī gada pirmajos sešos mēnešos VID tematiskajās pārbaudēs nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbība ir žurnālu un periodisko izdevumu izdošana, radio un televīzijas programmu izstrāde un apraide, naudas sods piemērots 8500 latu apmērā, nodokļu audita laikā papildus aprēķināti maksājumi budžetā 73 900 latu apmērā un saimnieciskās darbības zaudējumi samazināti par 46 500 latu. Savukārt datu atbilstības pārbaužu laikā noteiktā budžetā papildus maksājamā summa bijusi 500 lati.

Šajos uzņēmumos VID darba devēju un darba ņēmēju tiesiskās attiecības pārbaudījis septiņos gadījumos un 43% gadījumu konstatējis pārkāpumus. Visbiežāk pārkāpumi saistīti ar to, ka netiek pareizi aprēķināti un maksāti nodokļi no darba algām.

Savukārt grāmatvedības uzskaite pārbaudīta piecos gadījumos un pārkāpumi šajā jomā konstatēti 60% gadījumu.

Nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbība saistīta ar poligrāfiju, šī gada pirmajā pusē tematiskajās pārbaudēs naudas sodu VID piemērojis 1400 latu apmērā, nodokļu audita laikā papildus aprēķināti maksājumi budžetā 81 600 latu apmērā un saimnieciskās darbības zaudējumi samazināti par 7000 latu, bet datu atbilstības pārbaudēs noteiktā budžetā papildus iemaksājamā summa bijusi 12 400 lati.

Šiem nodokļu maksātājiem VID grāmatvedības uzskaiti pārbaudījis 15 gadījumos un pārkāpumus konstatējis 53% gadījumu.

Darba devēju un darba ņēmēju tiesiskās attiecības savukārt pārbaudītas14 gadījumos, pārkāpumus konstatējot 43% gadījumu. VID informē, ka lielākoties netiek pareizi aprēķināti un maksāti nodokļi no darba algām, VID nav iesniegtas ziņas par darba ņēmēju kustību un nav arī noslēgti darba līgumi.

Pēc VID sniegtās informācijas nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbība saistīta ar žurnālu un periodisko izdevumu izdošanu, radio un televīzijas programmu izstrādi un apraidi, vai ar reklāmas un tirgus izpētes pakalpojumiem, vai poligrāfiju, šī gada pirmajā pusē veikta 61 tematiskā pārbaude, 19 nodokļu auditi un 11 datu atbilstības pārbaudes.

Nozare.lv

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv