Trešdiena, 2020. gada 1. aprīlis

Dagne, Dagnis

20. decembris (2013) 14:37

LTV aicina anulēt MTG olimpisko spēļu hokeja turnīra translēšanas licenci

Latvijas Televīzija (LTV) aicina anulēt koncernam "Modern Times Group" (MTG) olimpisko spēļu hokeja turnīra translēšanas licenci.

LTV valde skaidro, ka saistībā ar oficiālu MTG grupas aiziešanu no virszemes apraides tā nespēj izpildīt licences obligātos nosacījumus - pārraidīt hokeja spēles brīvā ētera televīzijā. MTG uzsākusi pārrunas par šo tiesību nodošanu trešajai pusei, kas esot pretrunā ar starptautiskās licences pamata noteikumiem un var novest pie tā, ka licence tiek anulēta un Latvijas skatītājiem hokeja spēles no Ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos vispār nav pieejamas.

Šādas komerctelevīziju rīcības dēļ tiekot būtiski pārkāpti licences deklarētie noteikumi. Starptautiskā tendera noteikumu ignorēšana nodarot būtisku zaudējumu gan sabiedriskajam medijam, kas arī bija gatavs nodrošināt hokeja pārraidīšanu, gan visai Latvijas sabiedrībai kopumā. LTV uzskata, ka šajā gadījumā tiek pārkāptas godīgas konkurences normas.

LTV atgādina, ka Ziemas olimpisko spēļu Sočos pārraidīšana notiek, pamatojoties uz licences noteikumiem. Tiesības pārdot 2014. un 2016.gada Olimpisko spēļu licenci Latvijas teritorijā Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) deleģēja starptautisko kompāniju "Sportfive", kas organizēja tenderi raidtiesību iegādei.

Saskaņā ar tendera rezultātiem LTV ieguva tiesības pārraidīt brīvā ētera televīzijā visu olimpisko spēļu notikumus, izņemot hokeju. Tiesības uz hokeja turnīra pārraidīšanu brīvā ētera televīzijā bez tiesībām sublicencēt trešajām pusēm ieguva MTG.

Ņemot vērā šo situāciju, LTV ir vērsusies pie kompānijas "Sportfive" ar pretenziju un aicinājumu anulēt olimpisko spēļu tendera rezultātus sadaļā, kas attiecas uz hokeja spēļu pārraidīšanu, jo otrs tendera dalībnieks acīmredzot nespēj izpildīt izvirzītās prasības. LTV izsaka gatavību pārraidīt olimpisko hokeja turnīru, nodrošinot brīvā ētera apraidi.

LTV uzsver, ka MTG grupas centieni iesaistīt hokeja spēļu pārraidīšanai trešo pusi ir neleģitīmi, jo šādas sublicencēšanas iespējas liedz tendera noteikumi.

LTV arī vērsīsies SOK un Latvijas Olimpiskajā komitejā ar aicinājumu anulēt hokeja translācijas licenci uzņēmumam MTG.

LTV aicinās Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) nepieļaut negodprātīgu un pret Latvijas skatītāju interesēm vērstu rīcību.

Jau ziņots, ka MTG noslēdzis nodomu protokolu ar kanālu "Re:TV" par iespēju pārraidīt bezmaksas apraidē olimpiskā hokeja spēles.

"Vidzemes televīzijas" valdes priekšsēdētājs Ingemārs Vekteris aģentūru LETA informēja, ka šobrīd nav noslēgts sadarbības līgums, bet runa ir par nodomu protokolu par iespējamo sadarbību.

Šobrīd esot runa gan par iespēju rādīt hokeja spēles gan tiešraidēs, gan atkārtojumos, taču Vekteris uzsvēra, ka tas ir nākotnes sarunu jautājums un pašlaik konkrētas vienošanās par to nav.

Viņš norādīja, ka "Re:TV" ir reģionālais kanāls, kura galvenais uzdevums ir reģionālo un vietējo televīziju veidotais saturs. Līdz ar to nevar būt runas par pilna apjoma translācijām no sporta spēlēm, bet gan par tāda veida sadarbību, kas netraucē realizēt kanālam savus pamatuzdevumus.

MTG televīzijas un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena, atbildot uz jautājumiem par vienošanos ar "Re:TV", bija lakoniska: "Jā, nodomu protokols ir noslēgts. Šobrīd norit sarunas par detaļām."

MTG iepriekš piedāvāja LTV demonstrēt minētās pārraides nākamajā dienā pēc tiešās translācijas. LTV no šāda piedāvājuma atteikusies. LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte pavēstīja, ja MTG piedāvātu šos notikumus pārraidīt tiešraidē vienlaikus ar MTG, tad LTV šādu piedāvājumu pieņemtu.

Kā ziņots, MTG Soču Olimpiādē pirmoreiz varēs izvēlēties un komerciālajos bezmaksas televīzijas kanālos Baltijas valstīs ekskluzīvi pārraidīt vienu olimpisko spēļu sporta disciplīnu. Uzņēmuma izvēle ir par labu hokejam, ko nebūšot iespējams vērot ierasto olimpisko spēļu pārraidītāja LTV programmā, taču arī MTG nākamgad vairs nebūs neviena bezmaksas kanāla.

LETA

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (14)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (4)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (1)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (2)

Latvijā svin Lieldienas (1)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (2)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (6)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv