Sestdiena, 2020. gada 8. augusts

Vladislava, Vladislavs, Mudīte

30. septembris (2012) 21:05

LR uzturēšanās atļaujas arī "likumīgajiem zagļiem"

Divos gados Latvija kļuvusi par populāru vietu, kur cilvēki galvenokārt no Austurmu bloka valstīm apmaiņā pret ieguldījumiem nekustamajā īpašumā, biznesā vai prāviem noguldījumiem bankās var iegūt uzturēšanos atļauju Latvijā, turklāt iespēju apmesties uz palikšanu Latvijā izmantojuši cilvēki, kas saistīti ar organizēto noziedzību, svētdien vēstīja TV3 raidījums "Nekā Personīga".

Saskaņā ar raidījuma vēstīto, pērn Igaunijā 147 ārvalstniekiem bija nelegāli izdevies iegūt uzturēšanās atļaujas Igaunijā un šai lietai līdzās stāvējis arī Igaunijas Drošības policijas virsnieks Indreks Poders, kuru pērn apcietināja un pavasarī par sadarbošanos ar organizēto noziedzību notiesāja ar četriem gadiem cietumā.

Pēc raidījuma rīcībā nonākušajiem materiāliem, bijušais Igaunijas drošībnieks negodīgos darījumus vairākkārt braucis plānot arī uz Latviju. Tikšanās notikušas Rīgā un Jūrmalā. Galvenā persona sarunās bijis Vjačeslavs Šestakovs, kriminālajā vidē pazīstams ar iesauku "Sļiva".

Krievijas interneta portālos, kas veltīti noziedzīgajai pasaulei, Šestakovs tiek dēvēts par "likumīgo zagli", kurš ir tiesīgs risināt šo aprindu domstarpības. Viņš tiek uzskatīts arī par sakarnieku ar Krievijā mītošo mafijas līderi Aslanu Usojanovu. Kriminālajās aprindās sauktu par "Ģed Hassan".

Par braucieniem uz Latviju Podera lietas izmelētājiem stāstījuši gan vairāki liecinieki, gan pats notiesātais drošībnieks. Pēc viņu teiktā, tikšanās reizēs pie Šestakova jeb Sļivas, kur apspriesti noziedznieku plāni un risināti savstarpējie strīdi, piedalījies arī kāds Latvijas policists vārdā Vadims un Latvijas prokuratūras darbinieks Uldis.

Latvijas Ģenerālprokuratūra mums apgalvo, ka par šo lietu neko nezinot. Klusē arī Drošības policija, kas visas ziņas par Podera kontaktiem Latvijā esot nodevusi Igaunijas kolēģiem.

Par Vjačeslava Šestakova gaitām Latvijā Drošības policija plašākus komentārus nesniedz. Tomēr apstiprina, ka ir izskaitļojusi atsevišķu ar organizētās noziedzības grupējumiem saistītu personu vēlmi iegūt uzturēšanās atļaujas. Drošības policija raidījumam atzinusi, ka turpina darbu pie valsts drošības risku izvērtēšanas, kas varētu rasties šādu personu ieceļošanas un uzturēšanās gadījumā Latvijā, kā arī šādu personu uzturēšanās gadījumā Latvijā, izvērtē iespēju liegt turpmāku uzturēšanos valstī.

Kopā darījumos gada laikā ārvalstnieki, kas saņēmuši uzturēšanās atļaujas Latvijā, apgrozījuši 154 miljonus latu, bet ienākumi valsts budžetā nodokļos ir salīdzinoši nelieli - sešarpus miljoni.

Arī biznesa iespējas Latvijā ārzemniekus nevilina - kopā ar visiem ģimenes locekļiem tiesības uzturēties šeit ieguvuši 259 cilvēki, kas ieguldījuši naudu uzņēmumos. Turklāt tās bijušas nevis firmas, kas nodarbojas ar ražošanu, bet, piemēram, finanšu starpniecību. Bankās prasītos 200 tūkstošus iemaksāt ir bijis gatavs 101 cilvēks.

Savukārt darījumos ar nekustamo īpašumu pie uzturēšanās atļaujām tikuši 2017 ārvalstnieki . Kopā par īpašumiem viņi iztērējuši 125 miljonus latu. Pēc Drošības policijas mums sniegtajām ziņām no viņiem patstāvīgi šeit uzturas tikai 15%. Pārējie Latvijā nedzīvo.

Iebraucējus skaits ir pārāk liels, lai Pilsonības un migrāciju lietu pārvalde visus spētu pienācīgi izkontrolēt. Gada laikā pārvalde izsniegusi 2377 šādas uzturēšanās atļaujas. Kontrole notiek izlases kārtībā pētot vai iebraucējs neatrodas valstij nevēlamo personu sarakstā vai arī nav pasaulē meklēts terorists. Iekšlietu ministrs apstiprina, ka drošības dienesti pastiprināti pēta atsevišķas personas, kas Latvijai nebūtu vēlamas.

TV3 "Nekā personīga"  

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv