Pirmdiena, 2020. gada 25. maijs

Junora, Anšlavs

21. novembris (2014) 10:26

Lembergi - bagātākā ģimene Latvijā  (1)

Latvijas bagātākā ģimene joprojām ir Lembergu ģimene – Aivars (attēlā no kreisās), Anrijs (attēlā no labās) un Līga, kuru īpašumu kopvērtība gada laikā samazinājusies par 28 miljoniem eiro – līdz 171 miljonam eiro, liecina  Latvijas 100 visbagātāko cilvēku saraksts, kas publicēts žurnāla "Kapitāls" jaunākajā numurā.

Saraksta veidotāji norāda, ka Latvijas bagātāko cilvēku vidū ir arī miljonāru ģimenes, par kurām gan var pateikt, kas no aktīviem formāli pieder katram ģimenes loceklim, taču ir skaidrs, ka šī formālā piederība ne vienmēr pilnībā un precīzi atspoguļo reālo situāciju. Tāpēc Latvijas bagātāko 100 cilvēku saraksta veidotāji radījuši atsevišķu – bagātāko Latvijas ģimeņu – sarakstu.

Pētījuma autori atzīst, ka, lai gan lielākā daļa Ventspils mēra ģimenes Aivara Lemberga īpašumu joprojām ir noslēpta no publiskiem reģistriem un par tiem var spriest tikai pēc prokuratūras materiāliem, arī oficiāli deklarētie dati ļauj spriest par izmaiņām īpašumu vērtībā. Piemēram, SIA “Baltimar VT”, kurā Anrijam Lembergam pieder 8,7%, pērn ir kļuvusi par 17% mazvērtīgāka, un vērtīgāks nav kļuvis arī ar zaudējumiem strādājušais meitai Līgai pilnībā piederošais uzņēmums “Osmium holdings”.

Par otru bagātāko ģimeni Latvijā atzīta Peškovu ģimene – Aleksandrs, Sergejs, Aleksejs, Jeļizaveta, Ļubova, Natālija un Olga. Šīs ģimenes, kurai pieder AS “Baltikums Bank”, īpašumu vērtība gada laikā augusi par 28 miljoniem eiro, sasniedzot 71 miljonu eiro. Pētījuma autori norāda, ka “Baltikums Bank” peļņas pieaugums līdz 12,8 miljoniem eiro un veiksmīgā darbība ir atstājusi iespaidu arī uz tās īpašnieku dzimtas, kuras pārstāvji kopā kontrolē pusi no “Baltikuma” finanšu grupas, kopējo turīgumu.

Trešā bagātākā ģimene ar īpašumu kopvērtību 70 miljoni eiro ir Lipmanu ģimene – Kirovs un Anna. Kopumā Lipmanu ģimenes īpašumu kopvērtība augusi par diviem miljoniem eiro.

Neraugoties uz AS “Liepājas metalurgs” krahu, kurā Lipmans bija liels akcionārs, Lipmanu ģimenei ir izdevies nedaudz vairot savu bagātību, galvenokārt pateicoties zāļu ražotājas AS “Grindeks” veiksmīgajai darbībai, gadu noslēdzot ar 13,4 miljonu eiro peļņu, kas ir par 24% lielāka nekā gadu iepriekš.

Ceturtā bagātākā ģimene ir kādreizējā “Dobeles dzirnavnieka” īpašnieka Vitauta Paškauska ģimene, kurai pieder uzņēmums “Agrolats Holding”. Vitauta, Jāņa, Jona un Andra Paškausku īpašumu kopējā vērtība gada laikā ir samazinājusies par 18 miljoniem eiro – līdz 60 miljoniem eiro.

Ģimenei piederošais lauksaimniecības uzņēmums “Agrolats Holding” pērn ir strādājis ar ievērojami mazāku peļņu nekā gadu iepriekš – tikai 3,27 miljoniem eiro, tādējādi par 42% ir sarukusi tā vērtība, liecina saraksta veidotāju aprēķini. Arī holdingā iekļautā “Agrofirma Tērvete” ir strādājusi ar vairāk nekā trīs reizes mazāku peļņu nekā pirms gada, tiesa, tā veikusi lielus ieguldījumus, attīstot biogāzes ražotnes koģenerācijas stacijas projektu un pabeidzot fermu kompleksa 3000 govīm otrās kārtas būvniecību.

Savukārt piektajā vietā ierindojusies Šķēļu ģimene – Andris, Kristiāna, Madara Dobrāja un Anete -, kuras īpašumu vērtība, tāpat kā gadu iepriekš, aplēsta 57 miljonu eiro apmērā. Pētījuma autori norāda, ka bijušā premjera un par oligarhu savulaik dēvētā Andra Šķēles ģimenes nozīmīgākā uzņēmuma “Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem” 12% vērtības pieaugums nav būtiski iespaidojis ģimenes kopējo turīgumu – lielā mērā tāpēc, ka ģimenei šis ir bijis lielu darījumu gads, kuru rezultāti vēl nav skaidri saskaitāmi.

Šķēles otrajai sievai Kristiānai Lībanei-Šķēlei kā vienīgajai īpašniecei piederošais nekustamo īpašumu pārvaldītājs “Dzirnavu nams 68″ gadu ir noslēdzis ar 248 000 eiro zaudējumiem, arī otrs viņai pilnībā piederošais uzņēmums SIA “Jūras priedes”, kas ir oficiālais Šķēļu mājokļa saimnieks, strādājis ar mīnuszīmi. Būtisku vērtību ir zaudējusi SIA “Ogres piens”, kurā kontrolpaketes īpašniece ir Šķēles meita Madara. Ģimenes oficiālo īpašumu sarakstā gada laikā nekas nav mainījies – tāpat kā pirms gada, katrai meitai ir pa atsevišķam uzņēmumam.

Bagātāko ģimeņu sarakstā ar 43 miljonus eiro vērtiem īpašumiem iekļuvusi SIA “Latvijas novitātes komplekss” uzņēmumu grupas īpašnieku ģimene – Nataļja, Aleksandrs, Artjoms un Vadims Milovi. Tāpat sarakstā ar 34 miljonus eiro vērtiem īpašumiem iekļuvis uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš ar meitu Maiju Čerņavsku, bet sarakstu noslēdz Karginu ģimene – Valērijs, Rems un Maksims – ar 28,5 miljonus eiro vērtiem īpašumiem.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC

[email protected]

2015-10-16 03:50:39

Ziņot

Uzmanību !! Tas ir Aso ietaupījums un aizdevumu kreditēšanas uzņēmums. ja jums ir nepieciešams kredīts, lai personīgo biznesu, vai jums ir nepieciešams kredīts, lai nodzēstu visu savu rēķinu, lūdzu sazinieties ar mūsu mūsu šeit e-pastu:[email protected] m lai iegūtu vairāk informācijas. Jūsu informācijai, mūsu uzņēmums izsniedz aizdevumu 5% procentu likmi, ja Jums ir interese laipni nokļūt atpakaļ pie mums nekavējoties, lai saņemtu darīts ar savu kredīta pārvedums apstiprinājuma dokuments ok. Sazināties e-pasts: ([email protected]) N evilcinieties piemērot. AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv