Trešdiena, 2020. gada 8. aprīlis

Dana, Dans, Danute, Edgars

Otrdiena, 28. maijs (2013) 23:17

"Lattelecom" pieteicies kā vienīgais pretendents veikt virszemes TV apraidi

Elektronisko sakaru komersants "Lattelecom" kā vienīgais pretendents pieteicies konkursā veikt virszemes ciparu apraidi no 2014.gada 1.janvāra, informēja "Lattelecom" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Līga Bite.

To, ka "Lattelecom" ir vienīgais pretendents konkursā "Maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšana zemes apraidē", kuram pieteikšanās beidzās šodien, apstiprināja arī Nacionālās elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja vietniece Aija Dulevska.

Satiksmes ministrija (SM) norāda, ka konkursa komisija, kuras sastāvā iekļauti pārstāvji no SM, Kultūras ministrijas, Konkurences padomes un NEPLP, jau sākusi darbu, lai vērtētu pretendenta sagatavotā piedāvājuma atbilstību nolikuma prasībām. Kā norādīja konkursa komisijas priekšsēdētāja vietnieks, Satiksmes ministrijas Sakaru departamenta direktors Edmunds Beļskis, neskatoties uz to, ka ir tikai viens pretendents, komisija rūpīgi vērtēs katras prasības izpildi, lai pieņemtu objektīvi pamatotu lēmumu par uzvarētāju, kas jāiesniedz apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets konkursa nolikumu izsludināja 9.aprīlī. Konkurss ir par vienu licenci maksas ciparu virszemes apraides nodrošināšanai no 2014.gada 1.janvāra līdz 2021.gada 31.decembrim.

Komentārā "Nozare.lv" par piedalīšanos konkursā "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis raksta: "Uzskatām, ka "Lattelecom" Virszemes televīzija arī turpmāk varēs ieņemt svarīgu lomu TV piegādei daudziem iedzīvotājiem, jo plānojam saglabāt skatītājiem draudzīgu pakalpojumu cenu līmeni, izcilu apkalpošanas servisu un turpināt piedāvāt cik vien iespējams latvisku un kvalitatīvu TV saturu."

Kā ziņots, vēl nesen nebija skaidrs, vai konkurents "Baltcom", kuram notiek pārpirkšanas un apvienošanās sarunas ar maksas televīzijas un elektronisko sakaru komersantu "Izzi", arī nepiedalīsies konkursā uz vienīgo virszemes apraides licenci no 2014.gada.

Pirms tam bija asas debates Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā par to, vai nerīkot konkursu vairāk nekā vienai licencei, un komisija ieteica variantu ar vairāk nekā vienu licenci, bet Saeima nobalsoja par grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā (EPLL), kas paredz tikai vienu licenci.

Atskatoties uz šīm debatēm un diskusijām sabiedrībā, Gulbis raksta: "Kaislības un interesi ap šo konkursu un vēlmi nodrošināt ciparu apraidi turpmākajā laika periodā līdz šim paudušas gan nozares asociācijas, gan vairāki komersanti, tai skaitā klaji lobējot savas intereses un viedokli."
Kā novēroja "Nozare.lv", arī "Lattelecom" pārstāvji piedalījās komisijas sēdēs, pauda savu viedokli un piedalījās debatēs ar citu operatoru un sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem, kas aizstāvēja vairāk nekā vienas licences izsniegšanu.

Patlaban gan maksas, gan bezmaksas virszemes televīzijas apraidi nodrošina "Lattelecom" sadarbībā ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC). Savukārt no 2014.gada 1.janvāra par bezmaksas kanālu - Latvijas Televīzijas (LTV) abu kanālu un, iespējams, arī "TV3" un "Latvijas Neatkarīgas televīzijas" (LNT) - apraidi atbildēs tikai LVRTC, bet par maksas kanāliem - konkursa uzvarētājs.

LETA

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (14)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (4)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (1)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (2)

Latvijā svin Lieldienas (1)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (2)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (6)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv