Trešdiena, 2020. gada 3. jūnijs

Ineta, Inta, Intra

21. augusts (2013) 21:17

KP ierosinājusi lietu pret Rīgas brīvostas pārvaldi un "Rīgas brīvostas floti"

Konkurences padome (KP) ierosinājusi lietu par iespējamu dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu Rīgas brīvostas pārvaldes un SIA "Rīgas brīvostas flote" darbībās, informēja KP.

AS "PKL Flote" šā gada aprīlī iesniegusi KP iesniegumu, kurā norādīts uz dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu Rīgas brīvostas pārvaldes un "Rīgas brīvostas flotes" darbībās, liedzot un kavējot uzsākt sniegt velkoņu pakalpojumus, ar nepamatotiem ostas kapteiņa rīkojumiem un faktisko rīcību liekot šķēršļus pakalpojumu sniegšanai Rīgas brīvostā.

Ievērojot iesniegumā norādītos apstākļus, KP maijā ierosināja lietu par iespējamu dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu Rīgas brīvostas pārvaldes un "Rīgas brīvostas flotes" darbībās.

Patlaban lietā tiek veikta Konkurences likuma iespējamā pārkāpuma izmeklēšana.

KP norāda, ka efektīvākais un lietderīgākais risinājums interešu konflikta novēršanai vai mazināšanai ir regulējuma izstrāde un ieviešana, kas aizliedz Rīgas brīvostas pārvaldei tieši vai pastarpināti veikt komercdarbību jomās, kuras tās pašas regulē, un/vai institucionāli un funkcionāli nošķirt no Rīgas brīvostas pārvaldes dienestu (ostas kapteinis, ostas kapteiņdienests, kuģu satiksmes vadības centrs), kas tieši kontrolē un regulē velkoņu darbību ostā.

Par konkurences ierobežošanu velkoņu pakalpojumu tirgū Rīgas brīvostas pārvalde sodīta jau iepriekš. Pirmo reizi pārkāpumus Rīgas brīvostas pārvaldes darbībās KP konstatēja 2009.gada martā. Toreiz pēc savu velkoņu iegādes un līdz ar to ekonomiskās darbības sākšanas konkrētajā tirgū Rīgas brīvostas pārvalde, bez objektīvi attaisnojoša iemesla mainot sadarbības nosacījumus, radīja sev nepamatotas priekšrocības attiecībā pret otru velkoņa pakalpojumu sniedzēju - "PKL Floti". Savukārt 2010.gada aprīlī Rīgas brīvostas pārvaldei tika piemērots naudas sods par 2009.gada lēmumā piemēroto tiesisko pienākumu nepildīšanu (četri no sešiem piemērotajiem pienākumiem nebija izpildīti, bet divi tika izpildīti novēloti).

Savukārt 2011.gadā KP sodīja Rīgas brīvostas pārvaldi par ļaunprātīgu dominējošā stāvokļa izmantošanu, ierobežojot konkurējoša velkoņu pakalpojumu sniedzēja AS "PKL Flote" darbību brīvostas teritorijā, Rīgas brīvostas pārvaldei piemērojot naudas sodu 105 000 latu apmērā.

Jau ziņots, ka Eiropas Komisija rosina pārkāpuma procedūru pret Rīgas ostu saistībā ar tās pieņemtajiem lēmumiem velkoņu pakalpojumu tirgū, tāpēc Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes (LOTLP) sēdē šodien pieņemts lēmums izvērtēt iespēju veikt grozījumus normatīvajos aktos situācijas uzlabošanai, kā arī izvērtēt Eiropas Komisijas argumentus.

Kā uzsvēra premjers Valdis Dombrovskis (V), tā ir reāla problēma, ka Eiropas Komisija rosina pārkāpumu procedūru, jo valsts šajā procesā varot ciest zaudējumus. Viņš gan norādīja, ka pašai ostai vien būs jāsamaksā iespējamais uzliktais sods.

Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama gan pieprasīja, lai Satiksmes ministrija jau līdz nākamajai Ostu padomes sēdei izstrādā priekšlikumus grozījumiem normatīvajos aktos, kas neatļautu Rīgas ostai pieņemt lēmumus attiecībā uz velkoņu nozari, kurā pati piedalās kā tirgus dalībnieks. Tādējādi tiekot kropļota konkurence, un to atzinušas vairākas tiesas, kā arī ostu sodījusi Konkurences padome, kura atkal ir uzsākusi šīs lietas izmeklēšanu.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv