Pirmdiena, 2020. gada 17. februāris

Konstance, Donats

Trešdiena, 12. jūnijs (2013) 17:58

KNAB piemēro 150 latu naudas sodu Rīgas brīvostas pārvaldniekam Loginovam (1)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 150 latu naudas sodu Rīgas brīvostas pārvaldes pārvaldniekam Leonīdam Loginovam saistībā ar dienesta automašīnas nomas līguma slēgšanu, paskaidroja KNAB.

Lai arī naudas sods piemērots pērnā gada nogalē, Loginovs ir neveiksmīgi tiesājies un atbilstoši kārtībai KNAB tikai vakar savā mājaslapā publiskojis šo faktu.

KNAB konstatējis, ka Loginovs, izdodot 2011.gada 28.septembra rīkojumu un noslēdzot automašīnas nomas līgumu ar Rīgas Brīvostas pārvaldes pārvaldnieka vietnieku Aigaru Pečaku, pamatojoties uz kuru Pečaks lietoja pārvaldes automašīnu personīgajām vajadzībām, ir pārkāpis likumā noteikto ierobežojumu.

KNAB konstatēja, ka Loginovs 2011.gada 3.februārī ar Pečaku noslēdzis automašīnas nomas līgumu, ar kuru Pečaks ieguva tiesības dienesta automašīnu "Volvo XC 60" lietot darba vajadzībām, ārpus darba un personīgajām vajadzībām. Tāpat ar 28.septembra rīkojumu noteikts, ka Pečakam dienesta automašīnu atļauts lietot Latvijas teritorijā bez atsevišķa rīkojuma izdošanas, kā arī personiskām vajadzībām - braucieniem no darbavietas uz dzīvesvietu un otrādi.

Minētais rīkojums paredz, ka automašīnai degvielas norma mēnesī netiek noteikta un automašīnas stāvvieta ārpus darba laika ir Pečaka dzīvesvietā.

Tādējādi Loginovs, izdodot 28.septembra rīkojumu un noslēdzot automašīnas nomas līgumu ar Pečaku, ir pārkāpis likumā noteikto ierobežojumu, jo viņš kā pilnvarota valsts amatpersona pieņēma lēmumu par valsts vai pašvaldības mantas nodošanu lietošanā, pretēji likumā "Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu" noteiktajai kārtībai.

Ņemot vērā iepriekšminēto, KNAB nolēma par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu, proti, par ierobežojumu neievērošanu, kuri noteikti attiecībā uz rīcību ar pašvaldības mantu, saukt Loginovu pie administratīvās atbildības un sodīt ar naudas sodu 150 latu apmērā.

Loginovs lēmumu apstrīdēja KNAB priekšniekam, kurš biroja sākotnējo lēmumu atstāja negrozītu. Loginovs KNAB priekšnieka lēmumu pārsūdzēja Talsu rajona tiesā, kura sūdzību noraidīja.

Loginovs iesniedza apelācijas sūdzību Kurzemes apgabaltiesā, kura šogad 23.maijā apelācijas sūdzību noraidīja. Spriedums nav pārsūdzams.

Jau ziņots, ka Valsts kontrole pavasarī paziņoja par pārkāpumiem Rīgas brīvostā. Tā VK, piemēram, secināja, ka nelietderīgu lēmumu rezultātā un darbiniekiem nolaidīgi pildot savus pienākumus, radīti zaudējumi vismaz 403 000 latu apmērā.

VK par revīzijā secināto informēja tiesībsargājošās iestādes. Valsts policija 27.martā pēc VK materiālu izvērtēšanas nolēma sākt kriminālprocesu par iespējamām nelikumībām Rīgas brīvostā.

Rīgas brīvostas valsts pārstāvji vienojās lūgt Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājam un Rīgas vicemēram Andrim Amerikam (GKR) sasaukt ostas ārkārtas valdes sēdi, kurā izskatītu jautājumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar Loginovu. Rīgas brīvostas valdes ārkārtas sēdē četri valsti pārstāvošie valdes locekļi nobalsoja par Loginova atstādināšanu no amata. Savukārt visi četri pašvaldību pārstāvošie valdes locekļi balsoja pret Loginova atlaišanu, tādēļ brīvostas pārvaldnieks no amata netika atbrīvots.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

ko nu tagad darīt?

2013-06-17 16:16:55

Ziņot

Loginovam ar steigu ir jāiet uz SMSKREDIT aizņemties!

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (12)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (4)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (1)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (2)

Latvijā svin Lieldienas (1)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (2)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (6)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv