Sestdiena, 2020. gada 4. jūlijs

Sandis, Uldis, Ulvis

Trešdiena, 1. aprīlis (2015) 11:43

Kas jāzina, lai tevi "neapčakarētu" tūrisma aģentūra (1)

Notiekot dažādām pārmaiņām globālajā tūrisma tirgū, tūroperatoru ārvalstu sadarbības partneri meklē arvien jaunus klientu tirgus, to skaitā arī Latvijā.

Latvijas ceļot gribētāju priekšrocība – palielinās galamērķu izvēles iespējas; drauds – tirgū parādās jauni dalībnieki bez vērā ņemamas pieredzes tūrisma jomā, kas piedāvā galamērķus, viesnīcas un atpūtas kompleksus par tirgus situācijai neadekvāti zemām cenām. Lai gan tūristi kļūst informētāki un vairāk orientējas tūrisma nozares niansēs, tūroperators ar ilggadīgu pieredzi tūrisma nozarē „Novatours” aicina jebkura operatora piedāvāto cenu izvērtēt kritiski un nepirkt ceļojumus, kuru izmaksas šķiet neadekvātas.

Ne vienmēr par ļoti zemām cenām iegādāts ceļojums, beigās izrādās ceļotājam izdevīgs. Bieži par izvēlētajiem pakalpojumiem, ceļojuma laikā klientiem nākas piemaksāt, vai arī to kvalitāte ceļojuma laikā izrādās ir vēl zemāka, nekā ceļotāja samaksātā nauda. Šāda nobīde no kvalitātes veicina negatīvu kopējā tūrisma tirgus tēlu un bojā reputāciju citiem tirgus spēlētājiem, radot iespaidu, ka tūrisma pakalpojumu sniedzēji ir negodīgi attiecībā uz piedāvātā pakalpojuma kvalitāti.

Tāpat tūroperators „Novatours” aicina potenciālos ceļotājus pašus rūpīgi izvērtēt, vai piedāvātā cena ir adekvāta solītajai kvalitātei. „Mēs visi gribētu, lai viesnīca maksā vienu eiro diennaktī, taču tādas viesnīcas nav. Izvērtējot nepazīstamu tūroperatoru piedāvājumus, nākas secināt, ka piedāvātas izmaksa nav reālas, līdz ar to pastāv drauds, ka ceļot gribētājs netiks ne pie ceļojuma, ne pie iemaksātās naudas,” atzīst „Novatours” valdes loceklis Leonīds Močeņovs.

Svarīgi, iegādājoties tūrisma pakalpojumu, pārliecināties par šādām lietām:

Tūrisma nozares uzņēmumam ir jābūt fiziskam birojam un aktīvai mājas lapai, nevis tikai piedāvājumam kuponu portālā.

Kompānijas finanšu rādītājiem jābūt pozitīviem, ar ikgadēju stabilu pieaugumu. Ja uzņēmums strādā ar zaudējumiem un klientu skaits samazinās, tad tas var mudināt būt piesardzīgiem.

Ja ceļojums tiek iegādāts ceļojuma aģentūrā, tai ir jāuzrāda tūroperators, kas pakalpojumu nodrošina.

Ja klients ir samaksājis visu līgumā noteikto summu par pakalpojumu, tad viņam ir tiesības saņemt transporta biļeti un viesnīcas vaučeru, ne tikai līgumu.

Tāpat arī pakalpojuma sniedzējam jābūt plašai galamērķu un atpūtas vietu, kompleksu un viesnīcu izvēlei.

Pakalpojuma sniedzējam ir jābūt reģistrētam „Tūrisma aģentu un tūrisma operatoru” datubāzē .

Jāraugās, lai iegādātais ceļojums būtu apdrošināts.

Tūroperatoram ir klientu iemaksātās naudas drošības garantija, kas paredz, ka gadījumā, ja tūroperators bankrotē, tad klientam tiek atmaksāta iepriekš iemaksātā nauda.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

...

2015-04-01 12:54:55

Ziņot

Galvenais nekad neiesaistieties ar tùrfirmu VIKTORIJA ko ada viktorija folkmane.Tad apkrápiens ir garantéts.Sasolìs jums zelta kalnus,visas naktis viesnìcás,èdinášanu utt.Pañems no jums lielu naudu un beigás sanáks ka mocìsieties pa nakti saspiestá mikriñá.Netiks pildìta solìtá programma un beigás tiks jums vél draudéts kad paprasìsiet atpakaļ daļu naudas par neizpildìtajám saistíbám.Šì persona noformé nekvalitatìvos braucienus zem svétceļojuma maskas un lielákai ticamìbai pat iesaista brauciená garìdznieku.Tagad atkal kaut ko organizé,šoreiz uz Grieķiju.Neuzķeraties.Brìdináts=pasa rgáts.

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv