Svētdiena, 2020. gada 24. maijs

Marlēna, Ilvija, Ziedone

Trešdiena, 6. jūnijs (2012) 16:57

Kabeļoperatori apies likumu, nacionālos komerckanālus turpinot raidīt bez maksas

Mazie kabeļtelevīzijas operatori, kuri virszemes televīzijas signālu klientiem pārraida no savas antenas, visticamāk, izmantos "caurumu" un apies Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu grozījumus, kas ļaus nacionāliem komerckanāliem prasīt samaksu par to satura retranslāciju no 2013.gada 1.janvāra, bet citu noteikumu dēļ, šos kanālus paturēs bezmaksas virszemes apraidē līdz 2013.gada beigām.

Kā sacīja Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ilmārs Muuls, likuma grozījumos veidojas netiešs "caurums", jo nacionālajām komerctelevīzijām "TV3" un LNT pēc apvienošanās jāpaliek bezmaksas apraidē līdz 2013.gada beigām.

Vairāki kabeļtelevīzijas operatori, kuri saviem klientiem virszemes televīzijas signālu piegādā no savas antenas, šo signālu piedāvās bez papildu maksas.

Savukārt 7.jūnijā skatāmie Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma grozījumi paredz, ka no 2013.gada 1. janvāra, atceļot obligāto retranslācijas principu, nacionālās raidorganizācijas varēs prasīt samaksu par sava satura retranslāciju kabeļtelevīzijas tīklos, par ko līdz šim kabeļtelevīzijas komersanti nemaksāja un arī neprasīja papildu maksu no saviem klientiem.

Kā citu pretsoli obligātas retranslācijas pienākuma jeb "must carry" atcelšanai, Muuls minēja iespēju no operatora piedāvājuma "izmest" MTG piederošo "TV6", un piedāvāt tikai "TV3", jo, viņaprāt, abu kanālu saturs lielā mērā pārklājas, bet "TV3" ir arī vietēji ražotās ziņas, informatīvās programmas un izklaides raidījumi. Tas būs izdarāms, Muuls teica, jo likuma grozījumi, kas būtu paredzējuši noteiktus standartus kabeļtelevīzijas pamatpaku salikumam, tostarp iekļaujot kādu no nacionālajiem komerckanāliem, netiek virzīti tālāk.

Pēc Muula domām, "TV3" un LNT piedāvāšana par maksu radīs dažādas sekas - operatori ar lielu latviešu auditoriju tos centīsies piedāvāt par iespējami mazu maksu vai arī bez maksas, pat uzstādot virszemes antenu, ja tādas nav. Dažviet, kur auditorija nav tik liela, abi minētie kanāli un "TV6" var vispār pazust no kabeļtelevīzjas komersanta piedāvājuma.

Kā teica Muuls, tas novedīs pie vēl lielākas Latvijas elektronisko mediju telpas fragmentācijas, neskatoties uz likuma grozījuma aizstāvju argumentiem, ka papildu ienākumu radīšana komerctelevīzījām, atļaujot maksas saņemšanu no kabeļtelevīzijām, palīdzēšot uzlabot nacionālo saturu un saglabāt nacionālo informācijas telpu.

Kā ziņots, Saeimas komisija Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 19.panta grozījumus, kas atceļ obligāto retranslācijas pienākumu maksas televīzijas operatoriem no 2013.gada 1.janvāra, 30.maijā nolēma virzīt uz Saeimu pirmā lasījumā 7.jūnijā, ar lūgumu likumu izskatīt steidzamības kārtībā.

Lielie maksas televīzijas operatori "Baltcom", "Izzi" un "Lattelecom" vēlas atlikt obligāto nacionālo komerckanālu retranslācijas jeb "must carry" principa atcelšanu līdz 2014.gada 1.janvārim, nevis no nākamā gada.

Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācija apvieno 23 kabeļtelevīzijas un dažkārt arī citu elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējus. Organizācija ar savu tagadējo nosaukumu darbojas kopš 2003.gada, pirms tam tās nosaukums bija Latvijas Kabeļtelevīzijas operatoru asociācija, kas dibināta 90.gadu sākumā. Organizācijas nosaukums mainīts, atspoguļojot biedru darbības izvēršanos, blakus televīzijai pa fiksētiem kabeļu tīkliem sniedzot citus elektronisko sakaru pakalpojumus.

Nozare.lv

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv