Ceturtdiena, 2020. gada 23. janvāris

Strauta, Grieta

19. septembris (2012) 08:32

Jaunais zīmols "Elektrum" palīdzēs "Latvenergo" nostiprināties Baltijā

Jaunais zīmols "Elektrum" palīdzēs "Latvenergo" nostiprināties Baltijā, ekspresintervijā teica "McCann World Group Riga" vadītājs Gatis Mūrnieks.

"Lai sekmīgi ieietu jaunā tirgū, kāds ir liberalizētais elektroenerģijas tirgus, jauna zīmola izveide būtu vērtējama pozitīvi, jo jauns zīmols ir kā pievienotā vērtība, kas paver iespēju apliecināt, ka tirgū ienāk kas labāks salīdzinājumā ar esošo," norādīja Mūrnieks.

Mūrnieks uzsvēra, ka, ņemot vērā, ka, piemēram, Igaunijā lielākā energokompānija ir "Eesti Energia", diezgan būtiska nozīme ir tam, ar ko Igaunijas elektroenerģijas patērētājam asociēsies jaunais zīmols.

"Tas, ka atšķirībā no "Latvenergo" jaunais zīmola nosaukums nerada asociācijas ar Latviju, varētu palīdzēt kompānijai ieiet kaimiņvalsts tirgū, jo Latvijas izcelsme Igaunijas patērētājiem varētu nozīmēt līdzvērtīgu, taču ne obligātu labāku piedāvājumu, turklāt ieguldot savus līdzekļus Latvijas, ne pašmāju ekonomikā," norādīja Mūrnieks.

Pēc Mūrnieka teiktā, ņemot vērā elektroenerģijas tirgus specifiku, būtu svarīgi, lai jaunais zīmols patērētājiem rada asociāciju ar videi draudzīgu uzņēmumu, kā arī pretstatā dominējošajam "Eesti Energia" - pievērš uzmanību personīgai komunikācijai un elastīgai pieejai pakalpojumu sniegšanā, ko noteikti vieglāk panākt ar jaunu zīmolu, nevis citu, kaimiņvalsts smagsvaru.

"Mūsu rīcībā esošā informācija liecina, ka, piemēram, Igaunijā zīmols "Latvenergo" nav populārs, tāpēc šim tirgum zīmola maiņa ir vērtējama pozitīvi," norādīja Mūrnieks.

Savukārt Latvijas tirgū "Latvenergo" vārds saistās ar valsts energokompāniju un to, ka finanšu līdzekļi, kas šai kompānijai tiek maksāti par elektroenerģiju, arī tiek investēti savas valsts infrastruktūrā. "Līdz ar to zīmola nosaukumā akcents uz valstisko piederību liberalizētā tirgus apstākļos, lai saglabātu esošo klientūru, ir svarīgs," uzsvēra Mūrnieks, atbildot uz "Nozare.lv" jautājumu, vai uzņēmumam nevajadzēja nomainīt zīmolu arī Latvijā.

Vērtējot jaunajam zīmolam izvēlēto oranžo krāsu kā gaismas, siltuma, pozitīvas enerģijas simbolu un komentējot tās nozīmi, Mūrnieks norādīja, ka krāsu kodam katrā kultūrā ir sava nozīme. "Domājams, ka "Latvenergo" jaunā zīmola veidotāji ir izpētījuši krāsu kodu nozīmi kaimiņvalstīs. Oranžā krāsa varētu būt laba izvēle," teica Mūrnieks.

Mūrnieks uzsvēra, ka zīmolam tomēr primārais ir nevis krāsa, bet gan asociācijas, ko tas apliecina ar saviem darbiem. "Kādas asociācijas kaimiņvalstu tirgū radīs jaunais zīmols, rādīs laiks. Turklāt tik specifiskā - pragmatiskā - tirgū, kāds ir elektroenerģijas brīvais tirgus, ir svarīgi apzināties, ka uzņēmuma panākumus vispirms noteikts tas, cik konkurētspējīga būs pakalpojuma cena un cik vienkārša pāreja pie jaunā piegādātāja," teica Mūrnieks.

Kā ziņots, "Latvenergo" elektrības tirdzniecību Igaunijā un Lietuvā veiks ar jaunu zīmolu "Elektrum".

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (12)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (4)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (1)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (2)

Latvijā svin Lieldienas (1)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (2)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (6)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv