Ceturtdiena, 2020. gada 9. jūlijs

Asna, Asne, Zaiga

Ceturtdiena, 27. jūnijs (2013) 12:56

Izklaides centru "Vernisāža" nopirkusi investoru grupa no Krievijas

Ar nekustamā īpašuma uzņēmuma "Latio" starpniecību pārdots izklaides centrs "Vernisāža" Rīgā, Tērbatas ielā 2. Īpašumu par 6 746 918 latiem iegādājās investoru grupa no Krievijas, informēja "Latio" pārstāvis Roberts Kārkliņš.

Izklaides centru "Vernisāža" veido 4689 kvadrātmetrus liels zemes gabals un ēku komplekss. Patlaban tajā telpas nomā vairāki restorāni, klubs.

"Latio" Komercīpašumu tirdzniecības daļas vadītājs Jānis Šīns akcentē, ka kompleksa jaunie īpašnieki saglabās tā līdzšinējo funkciju - pēc ēku rekonstrukcijas un modernizācijas telpām tiks piesaistīti dažādu profilu nomnieki, piedāvājot centra apmeklētājiem augstākās kvalitātes izklaides un kultūras pasākumu baudīšanas iespējas.

"Patlaban saskaramies ar dažādu valstu investoru pieaugošu interesi par kvalitatīvu naudas plūsmas objektu iegādi Rīgas aktīvajā centrā. Šādu tendenci sekmē brīvo telpu samazināšanās un nomas maksas pieaugums, nodrošinot investoriem pievilcīgāku ienesīguma līmeni nekā iepriekšējos gados. Ieguldījumu iespējas aktīvi meklē Krievijas un citu NVS valstu uzņēmēji, kuriem atšķirībā no daudzu Eiropas valstu kolēģiem pieejami brīvi finanšu līdzekļi, tai skaitā banku finansējums ar salīdzinoši izdevīgiem nosacījumiem. Par komercīpašumu iegādi Latvijā arvien biežāk interesējas arī uzņēmēji no Igaunijas, kur eiro ieviešana radījusi labvēlīgus apstākļus investīcijām citās valstīs," skaidro Šīns.

Jau ziņots, ka 2010.gada 11.maijā "Parex banka" par 3,8 miljoniem latu pārdevusi izklaides centru "Vernisāža", kas atrodas Rīgā, Tērbatas ielā 2. To iegādājusies SIA "Smilšu īpašumi". "Parex banka" toreiz norādīja, ka "Vernisāžas" pārdošanas darījums ir viens no sekmīgāk realizētajiem "Parex bankas" kredītu restrukturizācijas projektiem - banka ir atguvusi daļu no izsniegtā kredīta, uzlabojusi izsniegtā kredīta kvalitāti un izvairījusies no juridiskiem un finansiāliem riskiem nākotnē.

"Smilšu īpašumu" dalībnieki ir piecas Latvijā un Panamā reģistrētas kompānijas, un lielākā līdzīpašniece ir Latvijas uzņēmējam Rahmielam Deičam piederošā SIA "Backstage".

Zemesgrāmatas informācija liecina, ka "Parex banka" šī īpašuma iegādei izsniegusi 4,22 miljonus latu, līdz ar to uz īpašumu reģistrēta 6,3 miljonu latu hipotēka par labu "Parex bankai".

2001.gadā banka šo īpašumu Vērmaņdārza malā no SIA "Raimonda Paula muzikālais centrs Vernisāža" bija iegādājusies par 3,8 miljoniem latu.

Kā liecina informācija Rīgas pašvaldības portālā "Riga.lv", Vērmanes dārzu svinīgi atklāja un tautas lietošanā nodeva 1817.gada 8.jūnijā. Parku ierīkoja un pilsētai uzdāvināja Anna Ģertrūde Vērmane.

Laika gaitā dārzā tika uzbūvēta minerālūdens dziednīca un tirgotava, restorāns, mūzikas halle, augļu kioski, savukārt Vērmaņa parka Lielajā paviljonā 1927.gada 10.aprīlī atklāja pirmo auto izstādi Latvijā.

Pēc minerālūdens tirgotavas likvidēšanas padomju gados ēkā atradās kinoteātris, aptiekas noliktavas, bērnudārzs un pionieru nams. Kopš 1972.gada nojaukšanai paredzētā ēka bija tukša, bet 1996.gadā to nopirka firma "Man-tess", lai ierīkotu izklaides centru.

LETA

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv