Svētdiena, 2021. gada 18. aprīlis

Laura, Jadviga

30. novembris (2012) 21:17

"Fragrances International" atsaukusi pieteikumu par "Douglas Baltic" iegādi

Ekrānuzņēmums

Lietuvas kosmētikas grupa "Fragrances International", kas šī gada 7.jūnijā atklātā izsolē iegādājās 49% "Douglas Baltic" kapitāldaļu, atsaukusi Konkurences padomē (KP) iesniegto pieteikumu par kapitāldaļu reģistrēšanu, informēja KP.

Detalizētāku informāciju KP nesniedza.

Savukārt "Fragrances International" ģenerāldirektors Alans Levins biznesa portālam "Nozare.lv" atklāja, ka lēmums atsaukt KP iesniegto pieteikumu par kapitāldaļu reģistrēšanu pieņemts, pamatojoties uz Lietuvas KP ekspertu vērtējumiem.

Levins teica, ka eksperti norādījuši, ka "Fragrances International" 49% kapitāldaļu varētu radīt pārāk lielu ietekmi gan Latvijas, gan Lietuvas parfimērijas veikalu tirgū. Tā kā piekrišanu kapitāldaļu reģistrēšanai nebija devusi Lietuvas KP, tad "Fragrances International" prognozēja, ka to nedos arī Latvijas KP. Tāpēc arī pieņemts lēmums atsaukt iesniegto pieteikumu KP.

Lai gan patlaban "Fragrances International" nav saņēmis vēl oficiālu Lietuvas KP paziņojumu un izvērtējumu par kapitāldaļu reģistrēšanas atteikumu, tomēr uzņēmums jau plāno akcijas vai nu pārdot, vai arī uzdāvināt. "Pēc piecus mēnešus ilgas gaidīšanas ir nepatīkami apzināties, ka ne ar "Douglas Baltic" kapitāldaļām, ne ar uzņēmumu nav iespējams veikt nekādas darbības. Tāpēc patlaban nekas cits neatliks, kā vien pārdot tās vai uzdāvināt kādam. Mūsu uzņēmums atbalsta caurspīdīguma politiku attiecībā uz savstarpējiem darījumiem ar uzņēmumiem. Taču, runājot par situāciju ar "Douglas Baltic", ir aizdomas par iespējamu korupciju. Taču oficiālu ziņu mums nav."

Jau ziņots, ka Lietuvas kosmētikas grupa "Fragrances International" šī gada 7.jūnijā atklātā izsolē iegādājās Ievai Plaudei-Rēlingerei piederošos 49% "Douglas Baltic" kapitāldaļu. Par pārdotajām kapitāla daļām tika iegūti 1,12 miljoni latu.

Saistībā ar to, ka iegādātie 49% "Douglas Baltic" kapitāldaļu vēl nebija reģistrēti, "Fragrances International" nevarēja īstenot ieceres saistībā ar pārējo 51% kapitāldaļu iegādi. Arī citi "Fragrances International" plāni attiecībā uz "Douglas Baltic" bija atlikti.

Levins iepriekš skaidroja, ka 51% "Douglas Baltic" kapitāldaļu pieder Vācijas kompānijai "Douglas Holding".

Kā ziņots, AS "Holding Kolonna", kas mainīja nosaukumu uz AS "DK Holding" patlaban ir iesaistīta strīdā ar Nīderlandē reģistrēto uzņēmumu "Douglas Investment B.V." par kapitāldaļu atgūšanu. Rīgas apgabaltiesa 26.novembrī atlika lietas izskatīšanu līdz nākamā gada 28.janvārim.

Kā pastāstīja "Douglas Investment" advokāte Anete Bergmane, "Douglas Investment" un "DK Holding", kas bija Plaudei-Rēlingerei pastarpināti piederošs uzņēmums, abiem kopā pieder SIA "Douglas Baltic" kapitāldaļas.

Starp abiem uzņēmumiem tika noslēgts dalībnieku līgums, kas paredzēja, ka gadījumā, ja viens no dalībniekiem to pārkāps, tad viena no pusēm ir tiesīga atsavināt daļas. Bergmane skaidroja, ka "DK Holding" šīs kapitāldaļas pārdeva izsolē, tāpēc patlaban viņas pārstāvētais uzņēmums vēlas atgūt izsolē iegūtos līdzekļus.

Toreiz uz jautājumu, vai tiešām mierizlīgums starp abām pusēm ir reāls, Bergmanei nebija viennozīmīgas atbildes, uzsverot, ka šajā procesā ir arī pārāk daudz trešo ieinteresēto pušu, piemēram, AS "Parex banka", tagadējā "Reverta", interesējas par izsolē iegūto naudu kā kreditors.

Jau ziņots, ka ar prasību tiesā pret Plaudi-Rēlingeri, uzņēmēju Jāni Lasmani, kā arī AS "KCG" un AS "DK Holding", kuras iepriekšējais nosaukums bija AS "Holding Kolonna", iepriekš vērsās arī "Parex banka".

Rīgas apgabaltiesa 2011.gada aprīlī no visiem atbildētājiem solidāri piedzina 1,83 miljonus latu. Spriedums ir stājies spēkā.

Kā ziņots, "Fragrances International" ir pārstāvniecība Latvijā. Kā liecina "Firmas.lv" pieejamie, Latvijas filiāles apgrozījums 2011.gadā bija 1 500 544 lati salīdzinājumā ar 2010.gadu, kad apgrozījums bija 1 322 431 lats. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2000 latu.

Nozare.lv

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv