Ceturtdiena, 2021. gada 21. janvāris

Agne, Agnese, Agnija

Trešdiena, 4. jūlijs (2012) 23:31

EP vēlas noteikt stingrākas sankcijas dzīvnieku labturības prasību pārkāpējiem

LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šodien pieņēmuši rezolūciju, kurā uzsvērts, ka dzīvnieku labturības noteikumu pamatā ir jābūt tiesību aktiem, pašreizējie likumdošanas "caurumi" jānovērš un pārkāpējiem jāsaņem atbilstošs sods, informēja EP Informācijas biroja Preses nodaļas vadītāja Iveta Ķelpe.

Tas ļautu pasargāt arī cilvēku veselību, mazinot dzīvnieku pārnēsāto infekciju un mikrobu rezistento slimību izplatību, uzskata eiroparlamentārieši.

Rezolūcijā deputāti norāda, ka pašreiz esošajiem dzīvnieku labturības tiesību aktiem jābūt apvienotiem Eiropas Savienības (ES) ietvarlikumā ar mērķi panākt to labāku un visaptverošāku atbilstības līmeni un nodrošinātu vienotu dzīvnieku labturības pamatlīmeni visā ES kā pamatnosacījumu brīvai un godīgai konkurencei visiem ES ražotājiem. Turklāt jaunajiem noteikumiem jāattiecas uz visiem fermās turētiem dzīvniekiem, tai skaitā piena govīm, kā arī klaiņojošiem suņiem, kaķiem un citiem mājdzīvniekiem, uz kuriem pašreiz netiek attiecināti nekādi ES noteikumi.

Deputāti norāda, ka ES ietvarlikumam arī jāparedz jauni noteikumi mājdzīvnieku identifikācijai un reģistrācijai un jāaizliedz nelicenzētas patversmes vai pieskatīšanas vietas. Noteikumos jāparedz arī bargi sodi tām dalībvalstīm, kas neievieš noteikumus, norāda deputāti atsevišķā rezolūcijā, atbildot uz Parlamentam iesniegtajiem lūgumrakstiem.

Dzīvnieku labturības noteikumi daudzviet joprojām tiek pārkāpti, tāpēc deputāti aicina piešķirt ES Pārtikas un veterinārajam birojam vairāk līdzekļu un dalībvalstīm nodrošināt pietiekami daudz inspektoru, kas būtu apmācīti dzīvnieku labturības jautājumos. Par ES dzīvnieku labturības noteikumu pārkāpumiem jāpiemēro efektīvas un samērīgas sankcijas, tām pievienojot izsmeļošu informāciju un kompetento iestāžu norādījumus, kā arī veicot atbilstīgus koriģējošos pasākumus.

Lai nekavētos jauno noteikumu ieviešana, rezolūcijā prasīta jaunas visaptverošas agrīnas iejaukšanās sistēmas izstrāde, kas ļautu Komisijai pārbaudīt, vai dalībvalstis ievēro ieviešanas termiņus.

Atbildot uz ES dalībvalstu iedzīvotāju sūdzībām, deputāti prasa Komisijai izskatīt iespēju ieviest tādas gaļas marķējumu, kas iegūta no dzīvniekiem, kuri nokauti bez apdullināšanas, tādējādi palīdzot patērētājiem izdarīt apzinātu izvēli.

Parlaments uzsver, ka līdzvērtīgi labturības standarti jāattiecina uz importētajiem dzīvniekiem un produktiem no trešām valstīm, lai ES lauksaimniekiem nodrošinātu vienlīdzīgus noteikumus un patērētāji saņemtu atbilstošas kvalitātes produktus.

"Svarīgākais no ierosinājumiem ir dzīvnieku labturības ietvarlikums, kurā būtu ņemti vērā zinātniski apsvērumi un dzīvnieku veselības saikne ar sabiedrības veselību. Mums kopīgi jādefinē, ko saprotam ar dzīvnieku labturību, un jānosaka, kurš ir par tiem atbildīgs. Tas ir jautājums par taisnīgu attieksmi pret abām pusēm - dzīvniekiem un ražotājiem," norādīja par rezolūcijas izstrādi atbildīgā Zviedrijas deputāte Marita Paulsena, atbildot uz Komisijas 2012.gada janvārī iesniegto Komisijas paziņojumu par dzīvnieku aizsardzības un labturības stratēģiju 2012. līdz 2015.gadam.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv