Piektdiena, 2020. gada 25. septembris

Rauls, Rodrigo

23. novembris (2012) 08:35

Eksperte: Sieviešu kvotas uzņēmumu vadībā ir mazākais no ļaunumiem

Sieviešu skaita kvotas uzņēmumu vadībā ir mazākais no diviem ļaunumiem, vismaz Eiropā, tā šodien konferencē "Big Bussiness Day" norādīja starptautiskā dzimumu līdztiesības eksperte, speciāliste jautājumos par "sieviešu ekonomiku" ("womenomics" - angļu val.) un sieviešu lomu biznesā Benja Fagerlenda.

Izmantojot plaši izmantotu no modes pasaules nākušu izteicienu par kādas idejas negaidītu popularitāti, viņa pavēstīja, ka "sieviešu kvotas ir jaunais melnais". Fagerlenda atzina, ka sākotnēji pati pret tām izturējusies noraidoši, taču tagad uzskata, ka ar to palīdzību iespējams paātrināt sieviešu lomas palielināšanos biznesa vidē.

Vienlaikus eksperte uzsvēra, ka sieviešu kvotas nevar būt vienīgais instruments un papildus ir nepieciešama laba stratēģija un plāns, kā veicināt sieviešu talantu un spēju izmantošanu.

Vaicāta, kā justies sievietei, ja viņa tiek aicināta darboties uzņēmuma padomē tikai sava dzimumam dēļ, lai tādējādi izpildītu prasības, Fagerlenda atzīmēja, ka kvota var būt efektīvs instruments kopā ar stratēģiju.

Viņa atsaucās uz dažādiem pētījumiem un aptaujām, kas liecina, ka kompānijas darbojas veiksmīgāk, ja to padomēs ir vairāk sieviešu, un norādīja, ka sieviešu skaita palielināšana ir viens no veidiem, kā pievērst plašāku uzmanību dzimumu līdztiesības jautājumiem.

Eksperte informēja, ka saskaņā ar pētījumiem sabalansētākas padomes pievērsušas vairāk uzmanības auditiem un riska novērtējumam, kā arī kontrolei. Sievietes padomēs ienesušas daudzveidību un inovācijas, turklāt lielākoties patērētājas ir sievietes, kas nozīmē, ka viņas uzņēmumiem var sniegt ekspertīzi no šī aspekta.

Fagerlenda uzskata, ka ir jāmainās pieejai, kā, kur un kādi padomes locekļi tiek meklēti, cenšoties piesaistīt talantīgākos cilvēkus.

Ilggadēja "Statoil" augsta līmeņa vadītāja, tagad AS "Citadele banka" padomes locekle Baiba Rubesa konferencē uzsvēra, ka šajā pasaules daļā ir daudz biznesu, kurus vada sievietes, un tā ir monētas otra puse. Viedokli, ka mūsdienās daudzi vīrieši kļūst vājāki, bet sievietes - spēcīgākas, pauda vēl kāds konferences dalībnieks. Uz to Fagerlenda norādīja, ka sievietes ir aizstājušas vīriešus ar savām prasmēm, motivāciju un pieredzi.

Fagerlendai par kvotām oponēja cita konferences lektore - Barselonas Biznesa skolas profesore Nurja Činčila, kas atzīta par vienu no 100 ietekmīgākajām 21.gadsimta sievietēm Spānijā. Viņa norādīja, ka ir ļoti daudz dažādu iemeslu, kāpēc sievietēm būtu jābūt padomē, un vērtēja, ka būtu jāsāk nevis ar padomēm, bet gan ar ikdienas vadību. Atsaucoties uz kāda drauga teikto, viņa pauda viedokli, ka tā ir pareiza cīņa, bet ar nepareiziem ieročiem.

Fagerlenda atzina, ka kvotu sistēma nedarbosies visās valstīs.

Eiropas Komisijas (EK) Eiropas Dzimumu līdztiesības institūts ir nosaucis Fagerlendu par vienu no iedvesmojošākajām sievietēm Eiropā, bet pasaules mediju uzmanības lokā lektore ir nokļuvusi saistībā ar Norvēģijas valdības ieviestajām sieviešu skaita kvotām uzņēmumu valdēs, kas notika Fagerlendas darbības ietekmē.

EK ir ierosinājusi direktīvu, saskaņā ar kuru visiem biržā kotētajiem ES uzņēmumiem savās padomēs līdz 2020.gadam jānodrošina sieviešu pārstāvniecība vismaz 40% līmenī. Šādu pozīciju iepriekš aizstāvējusi ES tieslietu komisāre Vivjena Redinga.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv