Sestdiena, 2020. gada 4. jūlijs

Sandis, Uldis, Ulvis

Pirmdiena, 18. jūnijs (2012) 15:56

Dreimane: Bez pārmaiņām valsts pārvaldē nonāksim pie "studentu" pārvaldes

Bez nopietnām pārmaiņām valsts pārvaldes cilvēkresursu politikā nonāksim pie "studentu" pārvaldes un uzlabojumu nebūs, uzskata Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane.

Valsts kancelejas mājaslapā publicētajā ierakstā Dreimane norāda, ka, lai nenonāktu līdz šādai "studentu" pārvaldei, būtiskākie virzieni profesionālas, mazas un taupīgas valsts pārvaldes panākšanā ir jauna pieeja cilvēkresursu izmantošanā.

Viņasprāt, primārais darbs ir mainīt valsts pārvaldes darbības kultūru un filozofiju no klientam nedraudzīgas, birokrātiskas, "burtu kalpa" pieejas uz attieksmi, kas ir orientēta uz klientu.

"Galvenā loma ceļā uz profesionālu valsts pārvaldi ir katras iestādes vadītājam. Ja iestādes vadītājs neizpratīs, kāda ir valsts pārvaldes sūtība valstī, nevirzīs iestādes darbību klientorientētā gultnē, neveicinās jaunu, radošu, inovatīvu ideju ģenerēšanu un izmantošanu savas vadītās iestādes ikdienas darbā, nekomunicēs ar sabiedrību, tad līdz profesionālai valsts pārvaldei ceļš būs tāls un smags," uzskata Dreimane.

Tāpat viņa rosina ieviest darba laika uzskaiti, modernizēt valsts pārvaldes darbinieku novērtēšanas sistēmu un ir pārliecināta, ka ir jāprasa rezultāts konkrēta mērķa sasniegšanā. Bet personāla atlases jomā ir nepieciešams ieviest atklāta konkursa principu visiem valsts pārvaldes amatiem, jo līdz šim atklātu konkursu sludināšana attiecās tikai ierēdņiem, kas ir tikai 7% no visiem valsts pārvaldē strādājošiem.

Valsts kancelejas direktore arī uzskata, ka ir jāievieš cilvēkresursu vadība, izmantojot modernas metodes, piemēram, attālinātu darbu, rotāciju starp valsts pārvaldi un privāto sektoru. Nepieciešams arī novērst situāciju, kad par līdzīgu pakalpojumu veikšanu valsts un pašvaldību sektorā ir atšķirīgs atbildības līmenis.

Kā norāda Dreimane, patlaban aktuālākā problēma ir "smadzeņu aizplūšana" no valsts sektora, kur iemesls tam ir ne tikai zemais atalgojums, bet arī darba zemais prestižs sabiedrības acīs.

"Ne visi augstas raudzes profesionāļi valsts pārvaldē ir gatavi iet grūtāko ceļu - paciest sabiedrības nievas un dot savu ieguldījumu valsts pārvaldes pārveidošanai par mūsdienīgu, radošu, profesionālu, labas pārvaldības paraugu. Lai to darītu, ir jābūt ļoti augstam iekšējam motivācijas līmenim, patriotismam un, ja gribat, pat misijas apziņai," uzskata Dreimane.

Savukārt kārtējā ziņa par augsti kvalificētu darbinieku aiziešanu no valsts pārvaldes, provocē sabiedrībā jaunas dusmas, tādējādi veidojot tādu kā apburto loku, no kā cieš pati sabiedrība, jo trūkst jēgpilnu risinājumu, jo nav neviena, kurš tos varētu piedāvāt.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv