Pirmdiena, 2020. gada 28. septembris

Sergejs, Svetlana, Lana

Ceturtdiena, 2. maijs (2013) 18:38

DP:Latvijas jauniešiem tiek apmaksāta dalība militāra rakstura nometnēs Krievijā

Jauniešiem no Latvijas tiek apmaksāta dalība militāra rakstura nometnēs Krievijā, un to programmās tiek iekļauti Krievijas armijas paraugdemonstrējumi un ideoloģiska satura lekcijas, kas atstāj uz jauniešiem psiholoģisku ietekmi, savā pagājušā gada darbības publiskajā pārskatā secinājusi Latvijas Drošības policija (DP).

DP secinājusi, ka Krievijas īstenotās tautiešu politikas izpausmes Latvijā vērojamas kopš šīs tūkstošgades sākuma, kad šī politika kļuva par Krievijas ārpolitikas sastāvdaļu un tai tika atvēlēti būtiski finanšu līdzekļi. Ņemot vērā iepriekšminēto DP analizējusi, jauniešu iesaistīšanu tautiešu politikas īstenošanā.

Jau šobrīd Krievijas ar valsts (federālā aģentūra "Rossotrudņičestvo") un nevalstisko organizāciju (fonds "Russkiy Mir") starpniecību stiprina jauniešu, īpaši skolēnu no skolām ar krievu mācību valodu un studentu, saikni ar Krieviju, kā arī radniecīgām jauniešu organizācijām Krievijā un to aktīvistiem.

Vidusskolu absolventiem konkursu kārtībā tiek piedāvātās augstākās izglītības iespējas Krievijas augstskolās par budžeta līdzekļiem. Nereti aktīva dalība tautiešu politikas pasākumos vai rekomendācijas no redzamiem tautiešu politikas aktīvistiem vairo jauniešu izredzes iegūt apmaksātu studiju vietu Krievijā.

Krievijas valsts institūciju vai pašvaldību apmaksāti Latvijas vispārizglītojošo mācību iestāžu skolēnu un to pedagogu braucieni un ekskursijas uz Krieviju arī tiek izmantotas, lai piesaistītu jauniešus un veidotu noturīgu saikni ar Krieviju.

Skolu un augstskolu vecuma jauniešiem no Latvijas tiek sniegtas iespējas un apmaksāta dalība vasaras, kā arī militāra rakstura nometnēs Krievijā, kur paralēli atpūtai un izklaidēm tiek rīkotas apmācības semināru un lekciju veidā par jauniešiem saistošām tēmām.

Apmācību programmā tiek iekļauti jautājumi par Krievijas vēsturi un politiku. Jaunieši tiek apmācīti politiskajās tehnoloģijās, sabiedriskajās attiecībās, sabiedrisko un politisko organizāciju veidošanā un vadīšanā u.tml.

Krievijas jauniešu organizācijas un par tautiešu politikas īstenošanu atbildīgās institūcijas ir apzinājušas un izveidojušas kontaktus ar sociāli un politiski aktīviem jauniešiem Latvijā, kuri tiek iesaistīti tautiešu politikas aktivitātēs.

Jauniešu sagatavošanu un līdzdarbību tautiešu politikā nodrošina arī atsevišķi referenduma par krievu valodu kā otru valsts valodu organizatori, kuri turpina vadīt apmācību programmu jauno sabiedrisko un politisko līderu sagatavošanai, šim nolūkam izmantojot Baltijas Starptautiskās akadēmijas telpas.

Šajā apmācības procesā aktīvi piedalās kustības "Nepilsoņu kongress" dalībnieki un redzamu Krievijas tautiešu politikas aktivitātēs iesaistītu jauniešu organizāciju aktīvisti.

DP secinājusi, ka viens no Krievijas mērķiem ir panākt, ka tautiešu mītnes valstīs ir aktīvas jauniešu organizācijas, kas darbojas pēc līdzīgiem principiem ar Krievijas organizācijām vienotu mērķu sasniegšanai.

Veicinot savstarpēju sadarbību starp jauniešu organizācijām, tiek panākts, ka sadarbībā iesaistītajām jauniešu grupām Latvijā ilgtermiņā nostiprinās noteikta, atšķirīga vērtību sistēma un pasaules uzskats.

No jauniešu organizācijām tiek atlasīti spējīgi jaunieši, kuriem būtu jākļūst par savu valstu nākamajiem sabiedriskās un politiskās elites pārstāvjiem, cerot uz to, ka nākotnē - iesaistoties politikā, iegūstot varu un ieņemot augstus amatus, šie jaunieši īstenotu Krievijas interesēm atbilstošu politiku.

"Krievijā rīkotajās jauniešu militāra rakstura nometņu programmās tiek iekļauti KF bruņoto spēku paraugdemonstrējumi un ideoloģiska satura lekcijas, kas atstāj uz jauniešiem psiholoģisku un emocionālu ietekmi. Tāpat Latvijas jauniešu studijas Krievijā rada atsevišķus pretizlūkošanas riskus, jo par ārvalstu augstskolu studentiem tradicionāli interesi izrāda Krievijas drošības dienesti," secinājusi DP.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv