Trešdiena, 2020. gada 28. oktobris

Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana

Pirmdiena, 25. februāris (2013) 10:50

"Coface" plāno Latvijā paplašināt darbību un klientu loku

Kredītrisku apdrošinātājs "Coface" plāno Latvijā paplašināt darbību un klientu portfeli, sacīja "Coface SA" Latvijas filiāles pārdošanas un mārketinga direktore Sandra Smiltniece.

Kredītrisku apdrošinātāja mērķauditorija varētu būt vēl aptuveni 1500 uzņēmumi Latvijā un ap 1200 uzņēmumiem Igaunijā.

Latvijā "Coface" garantēto kredītlimitu portfelis patlaban jau pārsniedz 100 miljonus latu. No portfeļa 24% veido pārtikas sektors - pārtikas ražošana, vairumtirdzniecība, vīns, graudi un līdzīgi. Nākamā lielākā daļa - 15% no portfeļa - ir būvniecībā, jo, lai arī būvniecība tika vērtēta kā nestabila un riskanta nozare, ir uzņēmumi, kas veiksmīgi atraduši partnerus ārpus Latvijas, ražo un eksportē dažādas konstrukcijas.

Agrāk "Coface" bijis liels farmācijas portfelis, tagad vairs nē, jo daudzu farmācijas uzņēmumu sadarbības partneru risks ir pārāk augsts. Smiltniece skaidroja: ir maz farmācijas uzņēmumu, ar kuriem "Coface" var strādāt, lai uzskatītu risku par adekvātu tai prēmijai, ko uzņēmums samaksā. Milzīgs apjoms iekārtu un zāļu tiek piegādāts slimnīcām, taču problemātiskas ir situācijas, ja slimnīca nevar samaksāt par piegādāto preci, jo ir iztērējusi paredzēto budžetu.

Līdzīgi arī ceļu būvē jūtama pašvaldību finanšu iespēju ietekme. Smiltniece atzina, ka "Coface" pašvaldības neapdrošina, lai gan interese ir un uzņēmumi, kuri strādā ar pašvaldībām, vēlas, lai viņus apdrošinātu pret ilgstošu nemaksāšanu.

"Coface" Latvijas filiāles pārdošanas un mārketinga direktore atzina, ka uzņēmums krīzes periodā 2009.gadā jaunus klientu neapdrošināja, jo nebija neviena sektora, kuru varētu apdrošināt. Tolaik tika apkalpoti esošie klienti, viņu polises netika pārtrauktas, taču jauni klienti aptuveni pusgadu netika piesaistīti. 2010.gadā uzņēmums sāka atjaunot apdrošināšanu, 2011.gadā riska apetīte pieauga.

Šogad "Coface" ir plāni paplašināt darbību un klientu portfeli. "Mums ir dažādi risinājumi, kas ir piemēroti katrā industrijā strādājošiem uzņēmumiem, varam pielāgoties dažādām uzņēmuma vajadzībām. Signāli par Latvijas attīstību ir labi, un mums ir brīvākas rokas piedāvāt uzņēmumiem to, ko agrāk nevarējām piedāvāt," atzina uzņēmuma pārstāve.

"Coface" apdrošināšanu piedāvā uzņēmumiem ar apgrozījumu no apmēram viena miljona eiro (700 000 latu) gadā. Savukārt maziem uzņēmumiem tiek piedāvāta esošo un jauno partneru portfeļu analīze.

Kopumā "Coface" darbojas trīs virzienos - galvenais produkts un galvenā attīstība balstīta uz kredītrisku apdrošināšanu, otrs produkts ir kredītreitingi un informācija par uzņēmumiem un kredītatskaites, trešais ir parādu piedziņa.

"Coface" operatīvie dati liecina, ka 2012.gada apgrozījums kredītrisku apdrošināšanā bijis viena miljona eiro (700 000 latu) apmērā.

2012.gada pirmajā pusgadā grupā bija 808 miljonu eiro (567,9 miljonu latu) apgrozījums, kas tiek prognozēts līdz 1,3 miljardiem eiro (0,9 miljardiem latu) visā "Coface" grupā.

"Coface" grupa visā pasaulē uzņēmumiem piedāvā risinājumus, lai pasargātu tos no finanšu riskiem gan vietējos, gan eksporta tirgos. 2011.gadā grupas konsolidētais apgrozījums sasniedza 1,6 miljardus eiro (1,13 miljardus latu). Pagājušā gada darbības rādītāji tiks publiskoti pavasarī.

Šogad par Latvijā strādājošās filiāles "Coface SA" vienīgo īpašnieku kļuva Francijā reģistrēta apdrošināšanas kompānija "Compagnie Francaise D'assurance Pour Le Commerce Exterieur". Līdz ar šīm izmaiņām Eiropas Savienībā paliek tikai viena apdrošināšanas sabiedrība - "Coface SA" ar uzņēmuma vadību Francijā, Parīzē. Visas pārējās apdrošināšanas sabiedrības pārveidotas par Francijā esošā uzņēmuma "Coface" filiālēm.

Nozare.lv

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv