Sestdiena, 2019. gada 19. oktobris

Drosma, Drosmis, Elīna

8. decembris (2011) 11:38

Čaklais: Biedri ir gaužām veci un pamazām izmirst (papildināts) (1)

Rīgas Latviešu biedrības (RLB) dome nolēmusi uz sešiem mēnešiem apturēt bijušā RLB priekšsēdētāja Saeimas deputāta Ingmāra Čaklā (V) biedra tiesības, informēja biedrībā.

Tāpat biedrības dome, pamatojoties uz statūtu punktiem, kas paredz RLB biedra izslēgšanu no biedrības, ja biedrs ar savu rīcību kaitē biedrības godam vai kavē statūtos paredzēto mērķu īstenošanu, nolēmusi izslēgt no savām rindām Ievu Nikoletu Dāboliņu. Šis biedrības domes lēmums stājies spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

RLB dome izvērtēs iespēju vērsties tiesā ar prasību pret Dāboliņu par neslavas celšanu biedrībai un RLB darbinieku un biedru goda un cieņas aizskaršanu ārzemju latviešu presē un interneta vietnēs, kā arī prasību atsaukt nepatiesās ziņas un atlīdzināt nodarīto morālo kaitējumu.

Lēmumu par biedra izslēgšanu un Čaklā biedra tiesību apturēšanu RLB dome pieņēmusi pēc tam, kad laikrakstā "Latvija Amerikā" nopublicēta Dāboliņas pārsūtīta Čaklā savulaik rakstīta vēstule Latvijas augstākajām amatpersonām par stāvokli RLB.

Vēstuli Čaklais rakstījis vēl tad, kad bijis RLB priekšsēdētājs. "Jau gadu esmu RLB priekšsēdis un esmu sapratis, ka neko vairs nevaru glābt. Raugoties uz iznīcību, kas valda mūsu Māmuļā, esmu palicis bez matiem un bārdas. Bērni mani nav redzējuši jau mēnešiem ilgi, un vietu manā laulības gultā aizņēmis kāds cits, kurš nav RLB priekšsēdis. Mana dzīve ir izpostīta, bet postam galu vēl neredzu," vēsta Čaklais.

Bijušais RLB priekšsēdētājs klāstīja, ka ēkai tek jumts, birst apmetums uz galvas, smird kanalizācija, ēkas logu rāmji ir izpuvuši, mēbeļu ir maz un tās pašas esot salauztas, parkets čīkst un esot arī pazudušas gleznas.

"Biedri ir gaužām veci un pamazām izmirst. Nāk pilnsapulce, un es nezinu, kā viņus dabūt augšā pa trepēm, jo lifts ir salūzis. Pēc katras domes sēdes Kluba zāle pilna ar izbirušajām smiltīm. Darbinieku ir daudz, bet tie ir tik slinki un neizdarīgi, ka nespēj pat nodarbināt simtlatniekus, ko dāsni aizdevis Ušakova kungs [Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC)]. Esmu spiests atkauties no nemitīgām prasībām par algas paaugstinājumu, bet atlaist viņus nevar, jo trūkst naudas algu kompensācijām. Paši viņi nekur neies, jo nav nekam derīgi," vēstulē sūkstījies Čaklais.

Vēstules beigās Čaklais aicina nopirkt krūzītes ar RLB simboliku par 3 latiem un 50 santīmiem, norādot, ka viens lats no katras krūzītes aiziet biedrības kasē.

Dāboliņas nosūtītā vēstule laikrakstā "Latvija Amerikā" publicēta šā gada 19.novembrī.

Jau ziņots, ka Čaklais šā gada jūlijā pieņēma lēmumu atkāpties no RLB priekšsēdētāja amata, jo nespējot uzņemties atbildību par notiekošo. Reizē ar Čaklo atkāpās arī pieci valdes locekļi.

PAPILDINĀTS: Čaklais aģentūrai LETA kategoriski noliedza, ka viņš būtu šīs vēstules autors. "Par to, ka nekad neesmu rakstījis šādu vēstuli, es biju informējis RLB Statūtu un ētikas komisijas pārstāvi Guntaru Felsbergu," teica Čaklais. Viņš skaidroja, ka vēstule ir Dāboliņas literārs darbs, ko viņa pati ir izplatījusi.

Čaklais pauda sašutumu par to, ka vakar RLB domes sēdes darba kārtībā jautājums par Dāboliņas izslēgšanu un viņa darbības apturēšanu sākotnēji nebija iekļauts, bet tas skatīts ārpus darba kārtības, tādēļ viņam nav bijusi iespēja paust savu viedokli.LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Niecība ir šis cilvēks

2011-12-08 13:22:35

Ziņot

""Darbinieki ir slinki un neizdarīgi un nav nekam derīgi," vēstulē sūkstījies Čaklais.

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (12)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (1)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (1)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (2)

Latvijā svin Lieldienas (1)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (2)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (5)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv