Pirmdiena, 2020. gada 13. jūlijs

Margarita, Margrieta

24. oktobris (2013) 15:58

Biedrība Jūrmalā rosina stingrāk vērsties pret trokšņojošām izklaides vietām

Biedrība "Tautas balss" vērsusies Jūrmalas pilsētas domē un Jūrmalas Sabiedriskajā padomē ar iniciatīvu pilnveidot pašvaldības sabiedriskās kārtības noteikumus, lai par trokšņošanu varētu saukt pie atbildības arī juridiskas personas, informēja biedrības pārstāve Tija Ezeriņa.

Biedrība uzskata, ka Jūrmalas dome un pašvaldības policija jau vairākus gadus savā darbā izmanto sabiedriskās kārtības noteikumus, kuri ir pretrunā ar administratīvo kodeksu un ir par labu šaurai uzņēmēju grupai, nevis pilsētas iedzīvotājiem.

Jūrmalas domes noteikumos par Jūrmalas teritorijas namīpašumu uzturēšanu, saglabāšanu un sabiedrisko kārtību esot nepamatoti sašaurināta atbildības joma par trokšņošanu un naktsmiera traucēšanu, attiecinot to tikai uz fiziskām personām. Tikmēr Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz, ka par šiem pārkāpumiem jāsoda arī juridiskās personas.

Biedrības vadītājs Mārtiņš Visockis, kurš pats kandidējis Jūrmalas domes vēlēšanās no "Tev, Jūrmalai" saraksta, norāda, ka tūristu skaits Jūrmalā katru gadu palielinās, tāpat arī izklaides vietu skaits un jūrmalnieku sūdzības par trokšņu līmeņa pārsniegšanu un naktsmiera traucēšanu. Majoru rajona iedzīvotāji sūdzējušies, ka jau gadiem visa vasara trokšņu dēļ paiet bezmiegā, jo teju ikviena kafejnīca vēlmē pievilnāt klientus sacenšas ar mūzikas skaļumu.

Visockis apgalvo, ka šīs vasaras trijos mēnešos pašvaldības policija ir saņēmusi 28 izsaukumus par naktsmiera traucēšanu tikai par "Havana Launge Club" radīto troksni vien. Iedzīvotāji sūdzējušies arī par restorāna "Estrāde", Dzintaru koncertzāles un citu izklaides vietu radīto troksni. Tikmēr policija saistībā ar pārkāpumiem par naktsmiera traucēšanu esot izrakstījusi tikai septiņas soda kvītis septiņām fiziskām personām par maksimālo summu 20 latu apmērā.

"Šis jautājums Gata Trukšņa (ZZS) vadītajā domē bija aktualizēts jau pērn, bet līdz šā gada sezonas sākumam ierēdņi tā arī nespēja atrast veidu, kā novērst kafejnīcu un naktsklubu visatļautību," skaidroja Visockis. Viņš uzskata, ka šādu tiesisko pretrunu dēļ pašvaldība laiž gar degunu tūkstošiem latu, kurus varētu iekasēt no juridiskajām personām un izmantot sertificētas trokšņu mērīšanas nodrošināšanai.

"Protams, atzinīgi vērtējams, ka dome jau vairākus gadus izskata nepieciešamību saistošajos noteikumos noteikt atbildību arī juridiskajām personām, tomēr šajā gadījumā nekas nebūtu jāvērtē un jādomā, jo gan juridisko, gan fizisko personu atbildība ir noteikta jau administratīvajā kodeksā, pašvaldība nedrīkst atteikt šo sankciju piemērošanu it kā normatīvo aktu trūkuma dēļ, bet var vienkāršot procedūru ar saistošiem noteikumiem," uzskata Visockis.

Biedrības priekšstāvis norāda, ka atbilstoši Latvijas likumiem pašvaldībai nav tiesību izvēlēties piemērot vai nepiemērot spēkā esošās normas, kas nosaka noteiktus tās pienākumus pat tad, ja šo normu nodrošināšanai ir nepieciešams papildu finansējums. "Ja pašvaldība vai jebkura cita institūcija savā darbībā piemērotu tikai tās tiesību normas, kas nerada grūtības vai papildu finanšu slogu, tad valstī iestātos anarhija," uzskata Visockis.

Kā norāda Ezeriņa, biedrība izveidota "Tautas balss" 2007.gadā, lai cīnītos pret nejēdzībām un izsaimniekošanu valsts un pašvaldības institūcijās.

Jūrmalas Sabiedriskā padome izveidota pēc Jūrmalas pilsētas domes un vietējo nevalstisko organizāciju iniciatīvas, lai starp pilsētas nevalstiskajām organizācijām un pašvaldību veicinātu dialogu jautājumos, kas nozīmīgi pilsētai un pilsētniekiem.

LETA

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (16)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (7)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv