Piektdiena, 2020. gada 3. aprīlis

Daira, Dairis

Trešdiena, 17. aprīlis (2013) 21:37

Atļauj apvienoties "Baltcom" un "Izzi"

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut SIA "Baltcom TV" un SIA "Izzi Com" apvienoties, tomēr, ja šie uzņēmumi uzvarēs tuvāko mēnešu laikā plānotajā valsts konkursā par zemes apraidi, tiem jāizstrādā un jāiesniedz KP nosacījumi, kurus tie ievēros, lai nepieļautu kaitējumu konkurencei.

KP skaidroja, ka, ja uzņēmumi nespēs izstrādāt šādus nosacījumus, apvienošanās atļauja zaudēs spēku.

"Izzi" preses sekretārs Oskars Lakšēvics teica, ka uzņēmums nav gatavs komentēt KP lēmumu, jo vēl notiekot sarunas starp investoriem jeb abu kompāniju īpašniekiem par apvienošanās nosacījumiem. Šajos nosacījumos, iespējams, ir jāiekļauj KP apvienošanās lietas izskatīšanas laikā notikušās izmaiņas kompāniju finanšu un auditoriju rādītājos un citas lietas, skaidroja Lakšēvics.

Izvērtējot apvienošanās ietekmi uz tirgu, KP secināja, ka būtisku kaitējumu konkurencei apvienošanās varētu radīt vien tad, ja apvienotais uzņēmums uzvarētu konkursā par maksas televīzijas pakalpojuma nodrošināšanu zemes apraidē, ko šobrīd nodrošina SIA "Lattelecom".

Tāpēc, lai aizsargātu tirgu un patērētāju intereses, KP noteiks apvienošanās darījuma ierobežojumus vien tad, ja minētā konkursa rezultātā būtiski mainīsies konkurences situācija.

Izvērtējot konkurences situāciju tirgū patlaban, KP secināja, ka paredzētā apvienošanās ietekmēs maksas televīzijas pakalpojumu tirgu Rīgā, Jēkabpilī, Ludzā un Balvos, bet ietekme balss telefonijas tirgū Latvijā, interneta, datu pārraides tirgū un maksas televīzijas kanālu vairumtirdzniecības tirgū kopumā nebūs būtiska.

Lēmumā KP norāda, ka maksas televīzijas pakalpojumu tirgū pastāv alternatīvie pakalpojumu sniedzēji. Viena no būtiskākajām alternatīvām ir zemes apraides maksas televīzija, jo tā aptver visu Latvijas teritoriju un jebkuram klientam, kas vēlas saņemt tieši maksas televīzijas pakalpojumu, bet tam nav citas izvēles iespējas, šī ir tuvākā alternatīva. Kā alternatīva zemes televīzijai, ja nav pieejama kabeļtelevīzija, var būt satelīttelevīzija, taču tā satura un cenas ziņā nedaudz atšķiras, un ne visur ir iespējams uzstādīt nepieciešamās iekārtas. Kā jauna, būtiska un perspektīva alternatīva ir interneta televīzija, kuru piedāvā "Lattelecom" un perspektīvā arī mobilā telefona operatori.

KP uzskata, ka pēc apvienošanās īstermiņa un vidējā termiņa perspektīvā "Lattelecom" un apvienotā tirgus dalībnieka pozīcijas pakāpeniski izlīdzināsies, bet tas būs atkarīgs no tirgus dalībnieku spējām pielāgoties mainīgajiem tirgus apstākļiem, piedāvāt inovācijas, labāku apkalpošanas kvalitāti, kā arī no konkursa par zemes apraidi rezultātiem.

Jau ziņots, ka elektronisko sakaru komersanti un maksas televīzijas pakalpojumu sniedzēju "Baltcom TV" un "Izzi" īpašnieki veic ekskluzīvas sarunas par abu uzņēmumu darbības apvienošanu.

Abi maksas televīzijas operatori iepriekš paziņoja par nodomu apvienoties 2010.gada vasarā, taču darījums nenotika, pusēm nespējot vienoties par tā nosacījumiem. "Izzi" pārstāvji tad teica, ka jaunās iekārtas, tostarp par televīzijas signālu apstrādes "mersedesu" sauktie "Harmonic" multipleksi, kas sagatavo signālu pārraidi skatītājiem, izmaksāja divus miljonus eiro (1,4 miljonus latu).

"Baltcom TV" īpašnieki ir "RPAX One S.A.", "Mackonar Impex Limited" un VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs". "Izzi" pastarpināti pieder Luksemburgas uzņēmumam "Contaq Latvian Cable Holding S.a.r.l.".

LETA

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (14)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (4)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (1)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (2)

Latvijā svin Lieldienas (1)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (2)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (6)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Intervijas

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Sieviešu biksīšu mīļotāja atklāsme (9)

Kononovs: DP nodarbojas ar izspiešanu, jumtošanu un atbalsta kontrabandu  (19)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv