Raksts no Puaro.lv

Trešdiena, 11. aprīlis (2012) 12:12

Zoodārza tīģera āra aplokā atgriezies tīģerēns Klifs Grants

Rīgas Zooloģiskā dārza tīģeru āra aplokā manāms tīģerēns Klifs Grants, kurš apmeklētājus mulsina ar to, ka jautri spēlējas ar savu draugu - labradora un rotveilera kucēnu Pradu.

Kā pastāstīja Zooloģiskā dārza pārstāve Laura Līdaka, Klifs Grants vēl aizvien ir pakļauts ārstēšanai un paņemto analīžu rezultāti vēl nav saņemti, taču galvenais ir tas, ka mazais tīģerēns nav zaudējis savu dzīvesprieku.

Klifa Granta veselībai līdzi seko veterinārārsti un kopēji, kuri tad arī lemj par to, kad un vai tīģerēnu izlaist āra aplokā. "Visbiežāk apmeklētāji tīģerēnu var ieraudzīt rīta pusē, kad viņš draiskojas kopā ar Pradu, bet vēlāk jau Klifs Grants gulšņā saulītē. Tīģerēns ar savu draiskošanos un draudzību ar suni samulsinājis pat vairākus apmeklētājus, kuri domā, ka tagad tīģeriem maltītē ir arī suņi, taču, protams, ka tā nav, un viņi abi ir tik lieli draugi, ka jautrības pietiek katrai dienai," pauda Līdaka.

Patlaban tīģerēna veselības rādītāji liecina, ka kājiņa dzīst, tomēr neatkarīgi no tā, kādi beigās izrādīsies analīžu rezultāti, Klifam Grantam visu laiku būs jāseko līdzi ēdienkartei, iekļaujot papildu minerālvielu piedevas, jo tīģerēnam problēma ir ar kauliem.

Jau ziņots, ka pēc desmit gadu ilgas gaidīšanas 2011.gada 30.jūlijā Rīgas Zooloģiskajā dārzā piedzima Amūras tīģeris Klifs Grants. Tīģerēns ir Zooloģiskajā dārzā mītošo Amūras tīģeru Vasjas un Katrīnas mazulis. Aizvadītajā vasarā Katrīna piedzīvoja savas pirmās dzemdības, pasaulē laižot trīs mazuļus, taču trešajā dienā pēc mazuļu piedzimšanas aiz Zooloģiskā dārza žoga sākās remontdarbi un tehnikas skaļie trokšņi tik ļoti satrauca jau tā raksturā nervozo Katrīnu, ka viņa sāka drudžaini pārnēsāt savus bērnus, meklējot tiem drošāku paslēptuvi. Viens mazulis neizdzīvoja, bet divus darbiniekiem izdevās satrauktajai tīģeru mātei atņemt, taču Klifa Granta māsa no gūtajiem ievainojumiem drīz nomira. Tad sākusies Zooloģiskā dārza darbinieku cīņa par Klifa Granta izdzīvošanu, jo mazais tīģerēns, krītot no mītnes plaukta, kur Katrīna bija mēģinājusi paslēpt savus bērnus, bija guvis sarežģītus ķepu lūzumus.

Pirmo reizi Zoodārza apmeklētājiem Klifs Grants parādījās pagājušā gada 14.decembrī, bet pēc mēneša viņa gaitām jau vairs līdzi nevarēja sekot, jo mazajam tīģerim radās problēmas ar kājām, tādēļ viņš kopš tā laika atrodas stingrā veterinārārstu uzraudzībā un par viņu rūpējas kopējas.


LETA