Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 22. jūnijs (2012) 18:33

Veterinārārste svētkos iesaka padomāt arī par saviem suņiem

Līgo svētku svinēšanas laikā cilvēkiem jāpadomā arī par saviem suņiem, teikts zooveikala "Dino Zoo" izplatītajā paziņojumā.

Veterinārārste Baiba Ševcova aicina suņu saimniekus pirms došanās Jāņu svinībās rūpīgi padomāt, kā savu suni izbraukumā pabarot, padzirdīt, kā piesiet, kā pasargāt pašu un arī citus no viņa, jo pēc Jāņiem daudz darba mēdz būt ne tikai cilvēku, bet arī suņu dakteriem.
Viņa iesaka uzmanīties no suņu pārbarošanas un uzsver, ka īpaši ir jāuzmanās no šašlikiem, grilētiem un ceptiem ēdieniem, jo suņa organisms nav paredzēts šādas barības uzņemšanai. Šāda barība tiek sagremota un pārstrādāta ilgāk, tādējādi radot sunim mocības.
Ševcova norāda - ja suns pēc ēšanas kļūst netipiski mazkustīgs, tas norāda, ka suņa ēdiens ir grūti sagremojams un viss suņa enerģijas potenciāls ir mobilizēts apēstā pārstrādāšanai.

Lielākās problēmas var rasties, ja suns, kurš ir pārēdies vai arī pārāk daudz ieēdis nepiemērotu barību, tiek pakļauts vēl arī fiziskai slodzei. Ja pārēdies suns spēlējoties apgriežas kūlenī uz muguras, no satura smaguma tam kuņģis var aizvērpties un tādējādi nosprostoties. Šādos gadījumos suns var arī nomirt, brīdina Ševcova.

Suņus svētkos vajadzētu lutināt nevis ar cilvēkiem domātajiem kārumiem, bet gan ar speciāliem suņiem domātiem kārumiem.
Ševcova aicina saimniekus neatstāt savus suņus automašīnā, jo tā var pārkarst, sunim var pietrūkt gaisa, bet vēl biežāk mēdz pietrūkt ūdens. Diemžēl katru gadu nākas saskarties ar gadījumiem, kad suņi mašīnās nosmok.

Viņa arī iesaka padomāt par apģērbu, jo svētku naktī var būt gan lietus, gan aukstums. Suns, tieši tāpat kā cilvēks, var saaukstēties. Lai to novērstu, Ševcova aicina jūtīgajiem suņiem līdzi paņemt specializētos suņa apģērbus, tostarp lietus mēteļus vai apmetņus, kādus var iegādāties specializētajos zooveikalos.

Nozare.lv