Raksts no Puaro.lv

8. oktobris (2012) 08:08

Vešņakovs: Pabrikam vajadzētu atvainoties

LETA

Pabrikam nedara godu viņa mājieni, ka it kā Krievija ir iniciējusi un finansējusi referendumu par krievu valodu, intervijā žurnālam „Otkritij Gorod” norāda Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs, atsaucoties uz savulaik paustajiem Latvijas aizsardzības ministra izteikumiem.

„Starp citu, nekādu pierādījumu, kā es jau agrāk teicu, šajā sakarā viņam nav. To nav arī Latvijas specdienestiem, kuri ir publicējuši savus ziņojumus,” intervijā skaidro Vešņakovs.

„Neskatoties uz to, tiek izmests pārmetums, ļoti bīstams, neobjektīvs un tai skaitā no Latvijas oficiālajām personām. Kārtīgi cilvēki par tādām lietām atvainojas, bet nekādu atvainošanos mēs pagaidām neredzam. Tas sēj šaubu sēklas daļā sabiedrības, izvēršot rusofobisku noskaņojumu,” bilst Vešņakovs.

„Man liekas, ka tāds rusofobijas fons, kāds ir parādījies Latvijā kopš pavasara, pēdējo 4-5 gadu laikā nav bijis.”

"Diemžēl Latvijas varas iestēdes sper nedraudzīgus soļus attiecībā pret Krievijas Federācijas pilsoņiem," norāda Vešņakovs, pieminot melnajā sarakstā iekļautās personas un paužot uzskatu: "Rodas iespaids, it kā mēs atgriežamies aukstā kara laikos. Nedrīkst sodīt cilvēkus par pārliecību, par viedokli, kas viņiem ir par vienu vai otru jautājumu."

Vaicāts par iespējamo Krievijas prezidenta Vladimira Putina vizīti Latvijā, Vešņakovs norāda: „Es atceros prezidenta Bērziņa izteikumu, ka nav nekādu šķēršļu prezidenta Putina vizītei Latvijā. Tai pašā laikā, manuprāt, nav nobrieduši arī vizītei nepieciešamie apstākļi. Pirmkārt, ir izteikti nelabvēlīgs politiskais fons šādai vizītei. Un tas ir labi visiem jāsaprot. Otrkārt, augsta līmeņa vizīte – tas ir saturs, līgumu, vienošanos, paziņojumu parakstīšana perspektīvai.” Vešņakovs intervijā bilst, ka viņš neredz, ka kaut kas šajā jomā tiktu darīts un gatavots un tāpēc viņš neredz iespēju, ka tuvākajā laikā varētu Latviju apmeklēt Krievijas prezidents.

Puaro.lv