Raksts no Puaro.lv

Ceturtdiena, 14. februāris (2013) 09:28

Vairas Vīķes-Freibergas mazmeita piedzimusi mājas dzemdībās

Pavisam nesen eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas dēla Kārļa (49) un viņa sievas Lindas (36) ģimenē piedzima meitiņa Alise. Izrādās, bērniņš pasaulē nāca mājas dzemdībās.

„Katra sieviete izvēlas vietu, kur viņa jūtas drošāk. Bijām uzkaitē Jelgavā, un divu vecmāšu uzraudzībā meita piedzima mūsu mājās tieši Sveču dienā,” intervijā žurnālam Privātā Dzīve pastāstījis Kārlis Freibergs. „Pārgriezu nabas saiti, un tajā brīdī man nebija nekādu uztraukumu – valdīja pārsteidzošs miers. Viss notika ļoti dabiski. Tagad vēl nespēju noticēt, ka mūsu mājās it kā ne no kurienes ieradies vēl viens mazs cilvēciņš. Lai gan zināju, ka viņš bija Lindas puncī, kurš pakāpeniski auga, taču nevaru aptvert, ka tā ir mana meita. Tiešām grūti raksturot šā brīža izjūtas. Tās ir sirreālas! Spēcīgs pārdzīvojums!” Kārlis un Linda apprecējās 2003. gada augustā un nu jau vairākus gadus dzīvo privātā lauku mājā Lieplatonē.

Ievērojot senču tradīcijas, meitai viņas pirmajā dzīves nedēļā vārds vēl netika dots. „Par deviņdesmit procentiem paši jau zinājām, kāds tas būs, bet vēl skatījāmies un mēģinājām viņai šo vārdiņu „pielaikot”. Tagad jau varam atklāt, ka meitām devām vārdu Alise.”

„Šķirstot kādu žurnālu, man pēkšņi kļuva dīvaini silti ap sirdi, ieraugot fotogrāfiju ar meitenīti rozā kleitiņā,” par intuitīvo nojautu, ka dēla ģimenē gaidāms pieaugums, stāsta Vaira Vīķe Freiberga. „Katrs bērniņš ir īpašs, un mums ar Imantu kā vecvecākiem lielākais prieks ir par to, ka tagad dzimta turpināsies gan no mūsu dēla, gan meitas puses. Mums abiem ir skumji, domājot par savu vecvecāku kuplajām ģimenēm, no kurām vairāki locekļi palika vispār bez pēcnācējiem. Mazbērni sniedz dzīvei pavisam jaunu kvalitāti. Par vecmāmiņu būt ir bezgala jauki, jo, mazbērnu lutinot, cilvēks it kā vēlreiz pārdzīvo gan laiku, kad paša bērni bija mazi, gan arī savu bērnību.”

Vairas Vīķes-Freibergas meita Indra (no labās). Viņas ģimenē jau aug dēliņš Ivars


Privātā Dzīve