Raksts no Puaro.lv

Otrdiena, 26. jūnijs (2012) 10:28

Vai latvietes, sekojot modes tendencēm, nepārspīlē? Komentē Dāvids

Kristaps Bergs, Puaro.lv

Latviešu sievietes vienmēr pratušas izcelt savu skaistumu ar pārdomātu apģērba izvēli un un koptu vizuālo tēlu. Tomēr no rūpēšanās par savu pievilcību līdz ieslīgšanai galējībās ar aklu sekošanu modes tendencēm un valdošajam skaistuma kultam nereti nemaz nav tik tāls ceļš ejams. Intervijā portālam Puaro.lv pārdomās par sieviešu vēlēšanos būt skaistām un aktuālajām tendencēm apģērba izvēlē dalījās pretrunīgi vērtētais modes mākslinieks Dāvids.

Lai gan Dāvids daudz laika pavadījis ārzemēs, strādājot arī ar pasaules klases modelēm, modes mākslinieks pārliecināti atzīst, ka skaistākās sievietes patiešām sastopamas Latvijā, tomēr nereti tiecoties pēc skaistuma tiek panākts arī pretējs efekts. “Latvietes no citu tautu sievietēm atšķiras ar to, ka vārda vistiešākajā nozīmē ir patiešām skaistas. Bet nevajag pārspīlēt! Vajag dzīvot ar baudu! Ja vēlies ēst - ēd, jo ar sevi un dzīvi apmierināta sieviete vienmēr būs skaista,” aicina Dāvids.

Par lielākajiem sieviešu labsajūtas un skaistuma grāvējiem brīvi domājošais mākslinieks uzskata sieviešu žurnālus: “Tie ir lielākie sieviešu kompleksu radītāji. No vienas puses tie piedāvā mākslīgu skaistumu ar tehnoloģiski uzlabotiem attēliem, tā dzenot reālās sievietes kompleksos, bet no otras puses – vēlāk ārstē un velk no tiem ārā, piedāvājot neskaitāmus muļķīgus padomus. Tas viss ir bizness, kas jāuztur, un ar šo pretrunu žurnāli labi nopelna.”

Žurnālos parasti sastopami arī padomi apģērba izvēlē, kuriem Dāvids savā ziņā piekrīt. Tomēr tik modernie spilgtie krāsu toņi un Rīgas ielās tik bieži sastopamie vienādie apģērbu silueti par smalku gaumi vis neliecinot. No plašā piedāvājumu klāsta jāspēj izvēlēties savam augumam un personībai piemērotākais, tā veidojot pārdomātu ārējo tēlu, kas izceļ sievietes trumpjus un maskē nepilnības.

Dāvids atzīst, ka latviešu sievietes var iedalīt divās daļās – vienas modi pielūdz, otras – noliedz, tomēr arī absolūta tās prasību neievērošana un modes dizaineru nicināšana neļauj no tās izvairīties: “Tām latvietēm, kuras ievēro modes tendences, patīk pārspīlēt. Bet tās, kuras par to neinteresējas, patiesībā neaptver, ka apģērbs, kas viņām mugurā, arī ir kāda dizainera radīts – kaut vai tas būtu naktskrekls. Tādēļ nav tā, ka šīs sievietes ir brīvas no modes. Tā ir visur. Visur, kur tu paskaties apkārt, kāds kaut ko ir izdomājis, visu ir radījis cilvēks. Un, kamēr vien būs  ziema, sals, reliģija un mums būs kauns staigāt plikiem, tikmēr mums - modes dizaineriem - būs darbs.”