Raksts no Puaro.lv

Pirmdiena, 23. aprīlis (2012) 22:10

Vācijas dienvidos pirmais gadsimtā manītais vilks atrasts nošauts

Vācijas Reinzemes-Pfalcas federālajā zemē atrasts nošauts vilks, kas šajā reģionā iepriekš nav manīti vairāk nekā gadsimtu.

Vilks pirmo reizi pamanīts un nofotografēts februārī, taču šajā nedēļas nogalē tas atrasts nošauts Vestervaldā zemos kalnos, izraisot plašu sašutumu sabiedrībā.

Reinzemes-Pfalcas federālās zemes mednieku asociācija izsludinājusi 1000 eiro atlīdzību par informāciju, kas ļautu aizturēt vilku nošāvušo cilvēku.

Beigtajam dzīvniekam tiks veiktas DNS analīzes, lai noskaidrotu, vai tas patiešām ir vilks, nevis savvaļas suns. Ja analīzes apstiprināsies, tad tas būs pirmais Reinzemes-Pfalcas federālajā zemē manītais vilks pēdējo 123 gadu laikā.

Vietējā mednieku asociācijas pārstāvis Ginters Kleins sacīja, ka viņi ir "par 99% pārliecināti, ka beigtais dzīvnieks ir vilks".

Kleins pauda šoku par vilka nošaušana, nodēvējot to par nopietnu dabas aizsardzības likumu pārkāpumu un pieprasot sodīt atbildīgo personu.

Mednieku asociācijas prezidents Kurts Aleksandrs Mihaēls sacīja, ka vainīgajam par vilka nošaušanu draud barga soda nauda un mednieka atļaujas atņemšana.

Reinzemes-Pfalcas federālās zemes vides ministre Ulrike Hefkena norādīja, ka vilki nekādā veidā neapdraud cilvēkus, ne arī mājlopus, līdz ar to nav nekāda attaisnojuma dzīvnieka nošaušanai.

Vācijas vilku populācija pārmērīgu medību un dabisko dzīves apstākļu izzušanas dēļ tika iznīdēta 19.gadsimtā.

Taču pēdējos gados tie sākuši pamazām atgriezties Vācijas austrumdaļā, pateicoties migrācijai no Polijas.

LETA/ AFP