Raksts no Puaro.lv

Pirmdiena, 5. janvāris (2015) 13:23

Ušakovam par privātu tvītu jāmaksā sods

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa, iespējams, pielīdzinot mikroblogošanas vietni Twitter.com masu medijiem, pirmdien nolēmusi, ka Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC) par aģitācijas noteikumu pārkāpumu ir jāmaksā 50 EUR naudas sods.

Ušakovs iepriekš norādīja, ka pēc būtības šī ir bezprecedenta lieta, jo viņš tiek saukts pie atbildības par to, ka savā privātajā sociālo tīklu kontā paudis aicinājumu balsot par sev tīkamu un sevis pārstāvētu politisko spēku, piebilstot, ka gadījumā, ja tiesa pieņems viņam nelabvēlīgu nolēmumu, būtībā tas ietekmēs tūkstošiem cilvēku, kas savos profilos pauduši savu viedokli un, iespējams, aicinājuši balsot.

Domes priekšsēdētājs spriedumu, visticamāk, pārsūdzēs. Ušakovs atgādinājis, ka jebkuram Latvijas iedzīvotājam ir tiesības aicināt balsot par konkrētiem spēkiem savos sociālo tīklu privātajos kontos.

Portāls Pietiek.com publicējis pilnu Rīgas Ziemeļu rajona tiesas spriedumu partijas "Saskaņa" vadītāja Nila Ušakova lietā par ierakstu viņa sociālā tīkla Twitter kontā.