Raksts no Puaro.lv

Pirmdiena, 29. jūlijs (2013) 15:18

Toto Kutunjo uzaicina Upelnieku dziedāt kopā savā jubilejas koncertā

Puaro.lv

 Pirms prombraukšanas no viesmīlīgās Latvijas itāļu mūziķis Toto Kutunjo (Toto Cutugno) skaidroja, kādēļ Latvijas pārstāvim Pēterim Upelniekam pirmajās konkursa "Jaunais Vilnis"  dienās ielicis zemāko vērtējumu - atzīmi astoņi.

"Man šķita simpātisks Pētera entuziasms un darba spējas. Savā ziņā Pēterī redzēju sevi jaunībā - arī tik pat spītīgs un apņēmības pilns. Ja man jaunībā kāds kaut ko aizrādīja, tas tikai deva vēl lielāku stimulu censties. Tādēļ, ieliekot zemāku atzīmi, ceru, ka būšu devis Pēterim stimulu sasniegt augstas virsotnes mūzikas pasaulē," pastāstīja Kutunjo. Lai pierādītu vārdu patiesumu, tautas iecienītais itāļu dziedātājs un komponists uzaicinājis Pēteri piedalīties savā jubilejas lielkoncertā 20.septembrī "Arēnā Rīga".

"Man būs patiess prieks vēlreiz satikt Pēteri, lai duetā ar viņu izpildītu dziesmu itāļu valodā. Un, kas zina, varbūt viņam izdosies mani pierunāt sākt dziedāt latviski," smej mūziķis.

Leģendārajam itālim šogad palika 70 gadi un, joprojām būdams lieliskā muzikālā formā, viņš gatavo īpašu jubilejas lielkoncertu, ar kuru priecēs visu paaudžu cilvēkus 20.septembrī "Arēnā Rīga". Tie solās būt patiesi mīlestības svētki, jo daudzas izcilā mūziķa radītās kompozīcijas ir himnas mīlestībai.

Kutunjo ir Itālijas mūzikas korifejs. Viņš radījis dziesmas, kuras kļuvušas par nacionāliem simboliem - "L'italiano vero", "Serenata" un citas.  Viņš komponējis dziesmas arī citiem pasaules dziedātājiem: Džo Dasēnam, Mireijai Matjē, Dalidai, Adriano Čelentano, Mišelam Sardū un daudziem citiem. Piemēram, dziesmas "Gli amori" angļu versiju — "Good love gone bad" ir izpildījis pasaules mūzikas leģenda — amerikāņu dziedātājs Rejs Čārlzs.