Raksts no Puaro.lv

18. septembris (2014) 16:21

Dārgākās izsolēs pārdotās klasiskās automašīnas

Klasisko automašīnu tirgus turpina savu uzvaras gājienu, sasniedzot arvien jaunas vērtības virsotnes. Augusts bija īpašs mēnesis retro spēkratu pasaulē - vienā no publiskajām izsolēm ASV pārdeva visu laiku dārgāko klasisko auto.

Pārdoto dzelzs rumaku cenas bija amplitūdā no vairāk nekā 38 miljoniem ASV dolāru līdz četriem miljoniem ASV dolāru. Kāpēc tik krasas atšķirības, skaidro Latvijas auto restaurācijas darbnīcas „Riga Master Workshop” (RMW) īpašnieks Māris Bebris.

"Automašīnas vērtību nosaka tirgus konjunktūra un konkrētā modeļa īpatnības," skaidro Bebris. "Pamata aspekts, kas veido cenu, ir katras konkrētās klasiskās automašīnas vēsturiskā bagāža un oriģinalitāte. Tā maksā vislielāko naudu," viņš teic.

RMW apkopotais izsolēs augustā pārdoto dārgāko klasisko spēkratu TOP7

1. Ferrari 250 GTO Berlinetta CoupeŠī restaurētā sacīkšu automašīna, kas šogad 14.augustā iegādāta "Bonhams" izsolē Kalifornijā, ir kļuvusi par visu laiku dārgāko izsolē pārdoto klasisko spēkratu. Spilgti sarkanā 1962.gada izlaiduma skaistule nosolīta par rekordaugstu summu - 38,115 miljoniem ASV dolāru, krietni pārspējot 1954.gada “MercedesBenz” pērn uzstādīto rekordu ar cenas līmeni 30 miljoni ASV dolāru. Augstās cenas iemesls? "Ferrari 250 GTO Berlinetta Coupe" ir unikāla - tā bijusi vienas ģimenes īpašumā no 1965. līdz 2014.gadam, teju pusgadsimtu kalpojusi par pārvietošanās līdzekli un ieguvusi godalgas autosacīkstēs. Šie apsvērumi vieš pircējam pilnīgu pārliecību, ka transportlīdzeklis ir oriģināls, nevis kopija.


2. Ferrari 275 GTB/C1964.gadā izlaiduma restaurētā matēti pelēkā auto "princese" 16.augustā "RM Auctions" izsolē pārdota par 26,4 miljoniem ASV dolāru. Īpaši rets automobilis - no 1964.gada līdz 1965.gada beigām uzbūvēti vien trīs šādi prototipi ar unikālām komplektējošajām detaļām. Šis modelis ir tik pievilcīgs, ātrs, rets un izcils visās savās kvalitātēs, ka to pelnīti var uzskatīt par vienu no nozīmīgākajām automašīnām pasaulē.


3. Ferrari 250 GT SWB California Spider1961.gada izlaiduma automobilis "Gooding & Company" izsolē 16.augustā pārdots par 15,18 miljoniem ASV dolāru. Viens no tikai 37 šīs markas “oldtaimeriem”, kas aerodinamikas optimizēšanas nolūkā uzbūvēts ar aizsegtiem lukturiem. Koši sarkanais "Kalifornijas zirneklis" ir neskaitāmu konkursu un sacīkšu laureāts, slavenību iecienīts auto.


4. 1959 Ferrari 250 GT Series I Cabriolet1959.gada izlaiduma ķiršsarkanais automobilis "Gooding & Company" izsolē 16.augustā pārdots par 5,61 miljonu ASV dolāru. Pēdējais no tikai 40 pirmās sērijas "Ferrari" kabrioletiem. Korekts, autentisks, labi uzturēts. Daudzu garo distanču auto sacīkšu veterāns. Komplektā oriģinālā lietotāja rokasgrāmata un instrumentu komplekts, kas piešķir automobilim papildu pievienoto vērtību.


5. Aston Martin DB3S1955.gada izlaiduma iespaidīgas formas zaļganpelēkās krāsas kabriolets "Gooding & Company" izsolē 16.augustā pārdots par 5,5 miljoniem ASV dolāru. Viens no korektākajiem un autentiskākajiem eksemplāriem, kāds ir saglabājies. Komplektā kā patīkams papildinājums - daudzi svarīgi oriģinālie auto dokumenti.


6. Ferrari 275 GTB Long Nose Alloy1965. gada izlaiduma automašīna "Gooding & Company" izsolē 16.augustā iegādāta par 4,62 miljoniem ASV dolāru. Fascinējošais spilgti baltas krāsas spēkrats aprīkots ar sešiem karburatoriem un unikāla dizaina elementiem.


7. Alfa Romeo 6C 2500 S Pininfarina Tipo 2561939. gada izlaiduma automašīna, kas „Gooding&Company" izsolē 16.augustā pārdota par 4 miljoniem ASV dolāru. Šī pirmskara laika "Alfa Romeo" sporta automašīna, kas laistās tumši sudrabotā krāsā, ir rets modelis. Pēc restaurācijas lieliski saglabāts oriģinālais tapsējums. Automašīna savulaik piedalījusies daudzās prestižās auto sacensībās.

“Riga Master Workshop” ar auto restaurēšanu nodarbojas kopš 2005. gada. Kvalitāte, pamatīgs un rūpīgs darbs ir kritēriji, kāpēc klienti no visas pasaules uztic savus retro automobiļus restaurēt “Riga Master Workshop” meistariem. Uzņēmuma jaudas ļauj dot jaunu elpu un oriģinālo spožumu vidēji astoņiem klasiskiem automobiļiem gadā.