Raksts no Puaro.lv

14. novembris (2013) 16:16

Tīna Tērnere atteikusies no ASV pilsonības

Amerikāņu popmūzikas leģenda Tīna Tērnere atteikusies no ASV pilsonības, vēsta laikraksts "Washington Post".

73 gadus vecā dziedātāja Šveicē dzīvo jau kopš 1995.gada, kad uz šo valsti pārcēlās viņas ilggadējais dzīvesbiedrs vācu ierakstu kompānijas direktors Ervīns Bahs.

Šā gada pavasarī Tērnere saņēma Šveices pilsonību, bet vasarā salaulājās ar Bahu.

Laikraksts "Washington Post", atsaucoties uz avotiem ASV vēstniecībā Bernē, ziņo, ka Tērnere oktobrī ASV pārstāvniecībā parakstījusi iesniegumu par atteikšanos no ASV pilsonības.

ASV ir viena no nedaudzajām valstīm, kas liek saviem ārvalstīs pastāvīgi dzīvojošajiem pilsoņiem deklarēt ienākumus un maksāt ienākumu nodokli.

Tērnere iepriekš Šveices medijiem sacīja, ka šajā valstī jūtas ļoti laimīga.

"Šveicē es esmu ļoti laimīga un šeit jūtos kā mājās. Es nevaru iedomāties vēl labāku vietu, kur dzīvot," Tērnere sacīja vācu valodā iznākošajam laikrakstam "Blick".

Tērnere kopā ar vīru mājo gleznainajā Kisnahtas pilsētā Cīrihes ezera krastā.

Pāris iepazinās 1987.gadā, kad Bahs strādāja par producentu ierakstu kompānijā EMI.

Bahs ir Tērneres otrais vīrs. Iepriekš viņa bija precējusies ar amerikāņu mūziķi Aiku Tērneru, taču kārtējās iekaustīšanas laikā 1976.gadā Tērnere no viņa aizbēga un divus gadus vēlāk viņu laulība tika šķirta. Pāra vētrainās attiecības Tērneres mūzikas karjeras iesākumā atainotas 1993.gada Holivudas filmā "What's Love Got to Do With It?", kas abiem galveno lomu atveidotājiem Lorensam Fišbērnam un Andželai Basetai atnesa "Oskara" nominācijas.

LETA