Raksts no Puaro.lv

Sestdiena, 5. janvāris (2013) 14:48

Telekanāls HBO iesūdzēts tiesā par sliktu izturēšanos pret zirgiem

Kāda ASV dzīvnieku tiesību aizstāve šonedēļ iesūdzējusi tiesā telekanālu HBO, kas seriāla "Luck" filmēšanā esot izmantojis sazāļotus, slimus un novārdzinātus zirgus.

Sūdzību iesniegusi aktīviste Barbara Keisija, kas iesūdzējusi tiesā arī savu bijušo darba devēju - Amerikas Humānistu apvienību (AHA) -, kas kopš 1940.gada seko līdzi arī dzīvnieku labklājībai filmu un televīzijas programmu filmēšanas laikā.

Keisija apgalvo, ka, pakļaujoties politiskam un finansiālam spiedienam, AHA piesegusi slikto izturēšanos pret dzīvniekiem un nav par to ziņojusi attiecīgajām iestādēm.

"AHA iesaistījās centienos noslēpt un piesegt apsūdzētā noziedzīgās aktivitātes," norādīts sūdzībā.

Keisija apgalvo, ka seriāla filmēšanā izmantotie zirgi apzināti identificēti nepareizi, lai dzīvnieku labklājības dienesti nespētu izsekot to medicīniskajai vēsturei.

HBO visas apsūdzības kategoriski noraidījis.

"Mēs ievērojām visus piesardzības pasākumus, lai nodrošinātu, ka pret mūsu zirgiem izturas humāni un ar lielāko gādību," paziņojis telekanāls.

Seriālu "Luck", kur galvenajā lomā redzams Holivudas zvaigzne Dastins Hofmans, sāka pārraidīt šomēnes, tomēr pēc trīs zirgu nāves filmēšanas laikā seriāls tika atcelts.

LETA AFP