Raksts no Puaro.lv

7. novembris (2012) 15:41

Tapusi muzikāla izrāde par Latvijas estrādes dīvas Olgas Rajeckas dzīvi

Jau 21. novembrī galerijā–skatuvē „Degunradzis” notiks pirmizrāde iestudējumam „Olgas diena”, kas veidots pēc Kārļa Anitena un Olgas Rajeckas romāna „Mana svētku diena” motīviem. Grāmatas dramatizējumu veidojis pats Kārlis Anitens, bet  kamerizrādi režisē un uz skatuves darbosies abi grāmatas autori, kā arī pianists Juris Kristons.

Publicitātes foto


Ja vien lietas spētu runāt un ja Olgai Rajeckai būtu jāizvēlas piecpadsmit dārgumi no savas mantības, tad uz skatuves ar viedokli par saimnieci kāptu visa mūža garumā rakstītais dienasgrāmatu sējums, kāds atslēgu saišķis, tramvaja biļete, divas vāzes, dziedamās kurpes, lentīte no sarkana kostīma, loga rūts, izkaltēts ābeļzieds, viena socioloģiskā pētījuma lapa, kāds pierobežas kultūras nams un... un... un…

Muzikālajā izrādē „Olgas diena” lietas ne tikai spēj runāt, bet, kas būtiski, - aprunāties. Varbūt tā ir vienīgā reize, lai izprastu gadiem klusēto un noklusēto, pateiktu nepateikto un ieraudzītu garām palaisto. Olga Rajecka izrādē vēlreiz izdzīvos notikumus, kas bijuši izšķirīgi gan viņas karjerā, gan privātajā dzīvē. Pārsteidzošs solās būt arī muzikālais materiāls – kopā ar labi zināmiem hītiem skatītāji dzirdēs arī dziesmas, kuras Olga dziedājusi agrā jaunībā vai mājās, esot vienatnē. „Vēl aizvien apsmejos, atceroties, kā dziedāju Bee Gees hītu „Tragedy”. Nu ļaušu pasmieties arī skatītājiem,” smej pati stāsta galvenā varone.

2012. gada pavasarī klajā nāca Olgas Rajeckas un viņas sena drauga – rakstnieka un dramaturga Kārļa Anitena romāns „Mana svētku diena”, kas septiņas nedēļas atradās Latvijas pārdotāko grāmatu sarakstā. Netradicionālais piegājiens, ietērpjot Olgas biogrāfiju detektīvromānā, mudināja abus grāmatas autorus radīt dramaturģisku darbu skatuvei.

Pirmizrādei Rīgā sekos izrādes Latvijas pilsētās: 18.janvārī Skrīveru kultūras centrā, 20.janvārī Salaspils kultūras namā "Rīgava", 10.februārī   Mārupes kultūras namā, 17.februārī Cēsīs, CATA kultūras namā, 9.martā Brocēnu kultūras centrā, 15.martā Iecavas kultūras namā, 23.martā  Gaujienas tautas namā. Biļetes jau pieejamas „Biļešu paradīzē” un www.bilesuparadize.lv, kā arī pasākumu norises vietās.