Raksts no Puaro.lv

Trešdiena, 4. aprīlis (2012) 18:36

Tallinas Zooloģiskais dārzs internetā raidīs Amūras leopardu piedzimšanu

Interneta tiešraidē no Tallinas Zooloģiskā dārza interesenti varēs vērot retās Amūras leopardu sugas mazuļu nākšanu pasaulē, vēstīts igauņu laikraksta "Postimees" mājaslapā.

Prognozēts, ka mazuļi piedzims aprīļa pirmajā pusē.

Tiešraidi varēs noskatīties mājaslapās "http://www.loomaaed.ee", "www.digisilm.ee" un "www.tallinnzoo.ee". Kompānija "Digisilm OÜ" Amūras leopardu migu apgādās ar ierakstam nepieciešamo tehniku, savukārt kompānija "Linxtelecom" nodrošinās interneta pieslēgumu.

"Mūsu fani jau zina, ka šobrīd pasaulē ir mazāk nekā 50 Amūras leopardu. Viņi dzīvo reģionā, kurā robežojas Krievija, Ķīna un Koreja," sacīja Tallinas Zooloģiskā dārza direktors Mati Kāls. "Tādēļ piedāvājam iespēju šo notikumu vērot un ierakstīt. Uzskatām, ka tas palīdzēs izpēti pārnest jaunā līmenī, turklāt to būs interesanti redzēt visiem, kurus interesē šie dzīvnieki."

Amūras leoparda mazuļu nākšana pasaulē būs īpašs notikums, jo pasaulē ir tikai daži zoodārzi, kuros šīs sugas dzīvnieki var dzemdēt, uzsvēra Kāls. Tallinas Zooloģiskajā dārzā to ar infrasarkanās kameras palīdzību varēs vērot jau trešo reizi.

"Mūsu tehnika paliks migā līdz mazuļu piedzimšanai," teica "Digisilm" pārstāvis Mario Puhks. "Sagaidām, ka mūsu mājaslapu apmeklēs tikpat daudz lietotāju kā iepriekšējos gados, kad vairāki miljoni skatītāju visā pasaulē vēroja leoparda mazuļu nākšanu pasaulē un pieaugšanu."


LETA