Raksts no Puaro.lv

22. oktobris (2013) 09:28

Stenlija kausa ieguvējs Gercens jūsmo par latviešu slaidumu un bauda kvasu

Personīgais arhīvs

Nu jau labu laiku Rīgā viesojas NHL zvaigzne, Stenlija kausa ieguvējs Džeiks Gercens (Jake Goertzen), par kura aizraušanos pēc profesionālā sporta pamešanas kļuvusi Bikrama joga. Intervijā portālam Puaro.lv enerģiskais kungs stāsta par pieredzēto Latvijā un iesaka, kā cīnīties ar rudens depresiju.

Džeika dzīvesstāsts ir Holivudas filmas cienīgs – ilgus gadus ar ģimeni viņš strādājis fermā, vēlāk kļuvis par autobusa vadītāju, pašmācības ceļā ieguvis izglītību un, neatlaidīgi tiecoties pretim saviem mērķiem, iekļuvis spēcīgākās profesionālās hokeja līgas pasaulē NHL sastāvā. Tomēr tas nebūt nav viss! 2003.-2004.gada sezonā viņa komanda izcīnīja prestižo Stenlija kausu. Nu Džeiks kļuvis par, kā viņš pats to dēvē, Dzīves Treneri, mērķu sasniegšanai motivējot jauno paaudzi.


Pirms 17 gadiem iedvesmojošais kungs iepazinās ar Bikrama jogu, kas arī ir viņa vizītes Latvijā iemesls – Džeika vadībā nu ikviens var ļauties 90 minūšu garai nodarbībai Rīgas Bikrama jogas studijā. „Šī ir mana trešā reize šeit, Rīgā. Ikreiz, kad atgriežos, man pilsēta iepatīkas arvien vairāk. Pirmo reizi Rīgā pavadīju pāris nedēļas, tad mēnesi, nu jau tie būs pāris mēneši,” intervijā portālam Puaro.lv atklāj Stenlija kausa ieguvējs. „Pagaidām esmu apskatījis vēl tikai Jūrmalu, bet, kad ieradīšos Latvijā nākamreiz, plānoju būt zinātkārāks.”

Brīvo laiku Rīgā jogas pasniedzējs izmanto lietderīgi: „Dodos uz operu, izjādē ar zirgiem, apskatu vēl neredzēto pilsētas daļu vai nodarbojos ar Dzīves Treniņiem. Rīgā ir ļoti daudz jauku restorānu. Par maniem favorītiem kļuvuši Stock Pot, Raw Garden un Arbooz.”


Džeiks arī izmantojis izdevību nobaudīt latviešu ēdienus. „Protams, esmu nobaudījis maltīti LIDO. Pagaršoju arī kvasu un pat nelielu malku Rīgas Melnā balzāma, kaut arī es alkoholu vispār nelietoju.”

Laikam kļūstot aukstākam un drēgnākam, aktualizējas arī jautājums par to, kā cīnīties ar rudens depresiju. Ko ieteiktu pieredzējušais Dzīves Treneris? „Kāds man reiz teica, ka laikapstākļi ir tavā sirdī. Nodarbini sevi un ļaujies jaunai pieredzei. Es teiktu – nepieciešams izrauties ārpus savas komforta zonas.”

Džeiks, kurš līdz šim Bikrama jogu pasniedzis Losandželosā, novērojis: „Jāsaka, latvieši ir krietni izturīgāki un slaidāki par vidējo jogas studentu Kalifornijā. Jūs esat ne tikai spējīgāki, bet arī daudz apņēmīgāki,” viņš uzslavē. Šajā sestdienā Džeiks uzstāsies ar lekciju Maritim Park Hotel telpās, daloties ar ikvienu interesentu savā aizraujošajā dzīvesstāstā un ieteikumos mērķu īstenošanā. Vai viņu nebiedē latviešu atturīgums šādos pasākumos? „Tie latvieši, kurus pazīstu (un to nav maz), man ļoti patīk. Pēc kāda laika jūs atveraties un nemaz neesat tik „vēsi”. Man šķiet, arī seminārā viss būs kārtībā.”

Jautāts, kādas piecas lietas, viņaprāt, katram cilvēkam vajadzētu izdarīt savas dzīves laikā, Džeiks atbild kodolīgi: „Ceļot, gatavot ēst, trenēties, meditēt un mīlēt savus ienaidniekus.”