Raksts no Puaro.lv

Svētdiena, 26. maijs (2013) 12:55

Spītējot lietum, basketbolistes dodas tradicionālajā veselības gājienā FOTO

Mārtiņš Locāns, Puaro.lv

Sestdien pie Brīvības pieminekļa notika nu jau par tradīciju kļuvusī krūts veselības akcija „Lai dzīvotu!”, kas noslēdzās ar atbalsta gājienu „Ejam kopā, lai dzīvotu!” līdz Arēnai Rīga, kur basketbola laukumā labdarības spēlē tikās Latvijas un Lietuvas sieviešu basketbola izlases.

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība jau trešo gadu iesaistās krūts vēža informatīvajā kampaņā Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu! Tās mērķis – aicināt sievietes aktīvāk izmantot valsts apmaksātās pārbaudes, lai slimības gadījumā ātrāk to diagnosticētu un sāktu ārstēšanu.

Krūts vēzis ir viens no izplatītākajiem nāves cēloņiem, kaut gan, ņemot vērā mūsdienu medicīnas iespējas, onkoloģiskās saslimšanas nav fatāla diagnoze, ja vien tiek konstatētas laikus. Valsts finansē īpašu pārbaužu programmu, diemžēl tikai trešā daļa uzrunāto sieviešu izmanto iespēju bez maksas pārbaudīt veselību.


Neraugoties uz lietainajiem laikapstākļiem, uz ielas valdīja jautrs gars


Lai vērstu sabiedrības uzmanību uz šo problēmu, jau trešo gadu tiek rīkota īpaša informatīvā kampaņa, kurā piedalās arī Latvijas sieviešu valstsvienības spēlētājas. Jau no rīta Brīvības pieminekļa laukumā sievietes varēja pārbaudīt krūtis mobilajā mamogrāfā.

Sanākušos kampaņas atbalstītājus priecēja muzikāli, deju un sportiski priekšnesumi. Pasākumu vadīja kampaņas patronese Baiba Sipeniece, bet uzstrājās operdziedātāja Evita Zālīte, džeza grupa Cinnamon Jazz, notika nūjošanas meistarklase un citas aktivitātes. Pasākumā piedalījās veselības ministre Ingrīda Circene, ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala kopā ar WNBA spēlētāju Elisoni Fīsteri, Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Edgars Šneps, Latvijas sieviešu basketbola izlase, Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas Onkoloģijas galvenais speciālists dr. Jānis Eglītis un citi, kuri apzinās krūts veselības nozīmi ikvienas sievietes un viņas ģimenes dzīvē.


Kampaņas atbalsītāji pulcējas kopīgam foto rozā lentītes formā