Raksts no Puaro.lv

Svētdiena, 5. aprīlis (2015) 10:55

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi

Pirmajās un Otrajās Lieldienās, 5.aprīlī un 6.aprīlī, no plkst.10 līdz 16 Brīvdabas muzejā notiks ikgadējas svinības visai ģimenei ar folkloras kopu priekšnesumiem, rotaļām, olu kaujām, radošajām darbnīcām, amatnieku tirdziņu un citām izdarībām.

Lieldienu programmā apvienotas kā kristīgās, tā arī tradicionālās kultūras vērtības. Latvieši ticēja, ka, ar olām veicot Lieldienu izdarības, dzīvības spēks, kas tām piemīt, pāriet uz cilvēkiem un dzīvniekiem. Šogad galvenās aktivitātes notiks Kurzemes zvejniekciema pļavā, Gadatirgus laukumā pie lielajām šūpolēm un Kurzemes sētā.

Muzeja teritorijā apmeklētājus gaida Lieldienu šūpoles, rotaļas ar folkloras kopām "Zvīgzna", "Krulla", "Ciguzis", "Ernesta Spīča rotaļnieki" un "Teikas muzikanti". Pasākumā piedalīsies Brīvdabas muzeja amatnieki - tāsiķis Zvirbuļu Pēteris, pinēji Inta Lūse un Juris Milčs un kalēju darbnīca Viļņa Vincēviča un studijas "Auseklis" vadībā. Vilka kalniņā senās lauku spēles rādīs un vadīs vecmeistars Aldonis Baldiņš.

Kurzemes zvejniekciema pļaviņā notiks olu krāsošanas un vārīšanas darbnīca, kuru vadīs mūsu muzeja radošās darbinieces. Priedes krogs ir sagatavojis īpašu ēdienkarti ar dažādiem tradicionāliem un mūsdienīgiem Lieldienu ēdieniem.

Abas dienas pie Lībiešu sētas, Ausekļa akmens būs vērojama Lieldienu zaķu un mājputnu izstāde, kā arī varēs jāt uz zirga.

Tāpat darbosies vairākas radošās darbnīcas, kuru virstēma būs olas. Tās notiks Kurzemes sētā, Vecķērvju mājā, Kurzemes zvejnieka sētā "Lurķi", kā arī turpat Kurzemes zvejniekciema pļavā.

Lieldienu pasākuma laikā apmeklētāju ērtībai būs atvērti Galvenie un Rietumu vārti.