Raksts no Puaro.lv

Trešdiena, 27. marts (2013) 14:23

Šonedēļ Ķīpsalā – kucītes Dženifera Lopesa un Demija Mūra

Puaro.lv

Jau šajā nedēļas nogalē izstādi “Pet Ekspo. Latvijas uzvarētājs 2013” Ķīpsalā apmeklēs Dženifera Lopesa, kas piedalīsies Starptautiskajā suņu izstādē „Latvijas uzvarētājs 2013” Ķīpsalā.

„Šogad Lieldienās Starptautisko izstāžu centru Ķīpsalā apmeklēs īsta zvaigžņu plejāde – Rikija Martina, Dženiferas Lopesas, Demijas Mūras un vēl citu prominentu personu vārdā nosaukti visdažādāko šķirņu suņi”, smej Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente un starptautiskās suņu izstādes organizatore Vija Klučniece. „Starptautiskajā suņu izstādē „Latvijas uzvarētājs 2013” būs iespējams aplūkot 242 šķirņu suņus. Kopumā abās izstādes dienās piedalīsies vairāk nekā 2000 suņu no 17 valstīm. Izstādes apmeklētāji ne tikai varēs aplūkot suņus, bet arī saņemt pieredzējušu speciālistu konsultācijas par dažādām suņu šķirnēm, to turēšanu, kopšanu un apmācību, jo izstādē būs pārstāvēti visi 36 Latvijas Kinoloģiskajā federācijā esošie dažādu šķirņu kinoloģiskie klubi,” stāsta Klučniece.

Līdztekus populārām šķirnēm būs arī retas, Latvijā maz zināmas vai gandrīz aizmirstas suņu šķirnes. Kā eksotiskākos var minēt Prāgas žurku ķērāju (nejaukt profesiju ar suņu šķirni), kurus Šveika tautieši selekcionējuši tieši attiecīgajam nolūkam, saluki – vēja suņu šķirni, kas arābu valstīs ilgu laiku netika pārdoti, bet tikai dāvināti kā cieņas apliecinājums, medību suņus – porcelāna dzinējsuni, Burbonē putnusuni, kurus lieliski varētu izmantot arī mūsu mednieki, ja vien šīs šķirnes būtu reģistrētas Latvijā.

Mazo sunīšu mīļotājiem būs iespēja redzēt gan īsspalvainus, gan garspalvainus un pavisam bezspalvainus sunīšus. Lielā skaitā varēs vērot arī visdažādākās darba suņu šķirnes un terjerus.