Raksts no Puaro.lv

Svētdiena, 8. janvāris (2012) 13:07

Sīrijas ostā piestāj Krievijas karakuģi

LETA

Sīrijas ostā Tartusā svētdien piestājuši liela Krievijas jūras spēku flotile lidmašīnu bāzes kuģa vadībā, Damaskas medijiem šo soli raksturojot kā Maskavas paustu solidaritāti.

Krievijas karakuģu sešas dienas ilgās vizītes Vidusjūras ostā, kur Krievija nesen paplašināja jūras bāzi, mērķis ir veicināt attiecības ar Sīriju laikā, kad pret tās prezidentu Bašaru al Asadu tiek vērsts aizvien lielāks Rietumvalstu un arābu valstu spiediens sakarā ar vardarbīgo vēršanos pret opozīciju.

"Šīs vizītes mērķis ir abu valstu tuvināšana un draudzības saišu stiprināšana," oficiālā ziņu aģentūra SANA citēja krievu jūras virsnieka Vladimira Jakušina sacīto.

Tartusas provinces gubernators Atefs an Nadafs slavēja "Krievijas ieturēto godājamo pozīciju, iestājoties par Sīrijas tautu".
Kā vēsta vietējie mediji, ostā piestājis lidmašīnu bāzes kuģis "Admiral Kuznecov", ko pavada liela flotile, tostarp zemūdenes.

Neskatoties uz aso Rietumvalstu kritiku, Krievija iestājusies Sīrijas pusē, kas saskaras ar aizvien pieaugošāku starptautisko sašutumu par drošības spēku asiņaino vēršanos pret protestētājiem, kas pieprasa Bašara al Asada atkāpšanos.

Oktobrī Maskava un Pekina izmantoja veto tiesības, bloķējot ANO Drošības padomes rezolūciju, kurā Damaskai draudēts ar "mērķētiem pasākumiem", ja tā neierobežos savus drošības spēkus.

LETA/ AFP