Raksts no Puaro.lv

Sestdiena, 25. februāris (2012) 14:54

Sanktpēterburgā tūkstošiem cilvēku gājienā pieprasa godīgas vēlēšanas

Sanktpēterburgā sestdien tūkstošiem cilvēku opozīcijas līderu Alekseja Navaļnija, Garija Kasparova un Sergeja Udaļcova vadībā devušies gājienā "Par godīgām velēšanām", kas pēc tam noslēdzies ar mītiņu.

"4.marta pasākumu nevar saukt par vēlēšanām," žurnālistiem pirms gājiena sākuma pie centrālās Maskavas dzelzceļa stacijas pavēstīja Navaļnijs. "Cilvēkiem nevajadzētu uz to raudzīties kā uz vēlēšanām, bet gan kā iespēju radīt varai iespējami lielāku stresu (..) balsojot par jebkuru citu kā vien Putinu."

Savukārt kreiso līderis Udaļcovs pavēstīja, ka, "ja viņi atkal falsificēs balsojumu, mēs pēc 4.marta iznāksim uz izšķirošo kauju".
Vairāku tūkstošu cilvēku gājienā pa Sanktpēterburgu tika skandēti saukļi "Krievija bez Putina" un "Putins zaglis". Sākumā gājienā devās ap trim četriem tūkstošiem cilvēku, vēlāk tiem pievienojās arvien jauni cilvēki un mītiņa vietā ieradās krietni vairāk par 10 000 cilvēku.
"Ja vēl pirms pieciem gadiem vara mums rādīja, ka vara ir stiprāka par mums, tad tagad viss ir mainījies. Mēs esam apzinājušies, ka esam brīvi pilsoņi un parādījām to. Tagad viņi zina, ka mūsu ir daudz, bet viņu - maz, viņi no mums norobežojas ar dzelzs restēm, bruņuvestēm, ķiverēm, jo zina, ka bez tā nevar uzvarēt vēlēšanās," mītiņā paziņoja Kasparovs.

Pēc viņa teiktā, Putina prezidenta vēlēšanu štāba vadītājs Staņislavs Govoruhins nodarbojas ar plaša mēroga iestudēšanu.
"Mēs saprotam, ka mums nav no kā izvēlēties, tāpēc 4.martā Putins satiksies nevis ar sāncenšiem, bet gan ar Krievijas tautu," sacīja Kasparovs. 5.martā "vara jāpieķer aiz rokas, kad tā falsificēs rezultātus un paralēli veiks savu neatkarīgo balsu skaitīšanu".

Savukārt Navaļnijs aicināja visus doties uz vēlēšanām un nobalsot - tikai tā, viņaprāt, var uzvarēt pašreizējo varu.

"Zombēšanas kastē mūs baida ar kaut kādu revolūciju. Parādīsim viņiem, ka mēs neesam par asiņainu revolūciju, bet par mierīgu revolūciju, par tautas varu. Mēs esam par to, lai sarkanie un zaļie vēlēšanās saņem tik balsu, cik par viņiem nodod cilvēki, nevis cik viņiem iedod blēži un zagļi. Viņiem ir jābaidās no mums, jo tauta ir nogurusi no tā, ka viņi gandrīz 20 gadus mūs laupa," pavēstīja Navaļnijs.

"Mēs gribam, lai Pēterburga kļūtu par to pilsētu, ar kuru sākas valsts atbrīvošana. Es aicinu jūs pazvanīt saviem radiniekiem un paziņām citās pilsētās un pastāstīt, kas sēž Kremlī. Es negribu dzīvot valstī, kuru pārvalda cars. Putinu varam uzvarēt tikai mēs. Ejiet par novērotājiem, sakiet visiem, lai nāk uz iecirkņiem 4.martā nobalsot. Tikai tā mēs varam uzvarēt varu," paziņoja Navaļnijs.

LETA/ AFP