Raksts no Puaro.lv

23. novembris (2012) 10:49

Sabiedrībā zināmas personas sacentīsies ēst gatavošanā ar šefpavāriem

Kaspars Dobrovoļskis, Puaro.lv

Šajā nedēļas nogalē – no 23. līdz 25. novembrim - tirdzniecības centra DominaShopping Gardēžu dienu ietvaros notiks "Gardēžu duelis", kurā iecienītāko restorānu šefpavāri sacentīsies ēst gatavošanas meistarībā ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem – Skudras metropoles īpašnieci Gundegu Skudriņu, dziedātāju un itāļu valodas pasniedzēju Roberto un daudziem citiem. Tāpat tirdzniecības centrā darbosies delikatešu tirdziņš, kurā teju 20 pašmāju tirgotāji piedāvās dažādus našķus un gardumus. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties degustācijās un nogaršot jaunākos beaujolais vīnus, kā arī baudīt izcilākās kafijas šķirnes.

Pirmais “Gardēžu dueļa” raunds notiks piektdien, no plkst. 17:00 līdz 18:00 t/c DominaShopping skvērā pie "Vairāk Saules", kad savu pavārmākslas meistarību apliecinās restorāna “Vairāk Saules” šefpavārs Endijs Bērziņš un Gundega Skudriņa, kā arī “Gan Bei” šefpavārs un itāļu valodas pasniedzējs Roberto. Savukārt otrajā “Gardēžu dueļa ”raundā, sestdien, no plkst. 14:00 līdz 16:00, savās gardākajās receptēs un padomos ēst gatavošanā dalīsies restorānu “Panda” un “Suthern Fried Chicken” galvenie pavāri kopā ar slavenībām. Svētdien tirdzniecības centra gaiteņos būs iespēja iepazīties ar "Gardēžu dueļa" dalībnieku iecienītākajām receptēm un aplūkot fotoizstādi ar šefpavāru un sabiedrībā zināmu cilvēku gatavotajiem ēdieniem.

Tāpat no 23. līdz 25. novembrim ikviens gardēdis varēs iegādāties Latvijā ražotas delikateses īpašā Gardēžu dienu tirdziņā, tostarp - Vilhelma Ķuzes šokolādi, "Sidrabjēra" gaļas izstrādājumus, Ķeipenes piparkūkas, "Kūkotavas" un "Ciemakukuļa" beķerejas izstrādājumus, Saldus pārtikas kombināta saldumus, Mārtiņa Santa un Abavas vīna darītavu gardākos vīnus un citus gardumus. Turklāt "Gardēžu dienu" ietvaros bezmaksas vīna meistarklasēs labākie vīnziņi dalīsies ar padomiem, kā pazīt un novērtēt labu vīnu un kopā ar kādiem ēdieniem tos labāk baudīt. Darbosies arī “kafijas skola”, kurā apmeklētājiem būs iespēja bez maksas apgūt kafijas gatavošanas prasmes un degustēt izcilākās kafijas šķirnes.