Raksts no Puaro.lv

16. decembris (2012) 18:49

Robežsardzes koledža par 1400 latiem nopirkusi kucēnu

Ekrānuzņēmums

Valsts robežsardzes (VRS) koledža ar fizisku personu Leldi Mucenieci noslēgusi 1400 latu vērtu līgumu par suņa iegādi, liecina publikācija Iepirkumu uzraudzības biroja interneta mājaslapā. Par šo summu nopirkts viens piecus mēnešus vecs vācu aitu suņa kucēns.

Kā informēja VRS preses pārstāve Jevgēnija Pozņaka, īstenojot Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projektu, VRS koledža kopumā paredzējusi iepirkt piecus darba suņus - kucītes.

Iegādātie suņi tiks apmācīti pēdu meklēšanā, aizsardzībā un personu meklēšanā, narkotisko vielu meklēšanā, kā arī izmantoti kā vaislinieki jaunu kucēnu radīšanai gan VRS, gan citu Latvijas tiesībsargājošo iestāžu vajadzībām.

Kā pastāstīja Pozņaka, īstenojot projektu "Robežapsardzības iestāžu kinoloģijas dienestu kapacitātes stiprināšana", dienesta suņi tiks iegādāti tikai no darba suņa vecākiem, kuriem ir Starptautiskās Kinoloģiskās federācijas (FCI) ciltsraksti. Kucēniem jābūt klīniski veseliem, ar stabilu nervu sistēmu un izteiktiem instinktiem.

Papildus pārdevējam tiek izvirzītas prasības nodrošināt suņa nomaiņu pret jaunu, ja iegādātajam sunim tā izmantošanas gaitā atklājas veselības problēmas vai citas nepilnības, kas traucē vai liedz suni izmantot kā dienesta suni vai vaislas materiālu.

Projekta izpildes gaitā 90% no suņu iegādei nepieciešamajiem līdzekļiem finansē Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas kaimiņattiecību atbalsta programma, bet 10% ir Latvijas valsts līdzfinansējums.

Attēlam ir ilustratīva nozīme.

LETA