Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 8. februāris (2013) 16:14

Smaidiet, smaidiet un labi būs!

Dusmīga krāmējos pa virtuvi, šķindinot katlus. Man ir slikts garastāvoklis un attiecīga sejas izteiksme. Vīrs pienāk klāt un apskauj: "Pasmaidi, mīļā, paliks labāk!"  Klusībā nodomāju: „Ko es smaidīšu kā idiote, ja man slikts garastāvoklis!” Vīrs neatlaižas un sāk jokot, es neviļus pasmaidu un jūtu, ka sliktais garastāvoklis atkāpjas.

It kā ģimenes dzīves nenozīmīgs notikums: ja mans vīrs nebūtu attiecīgi reaģējis, bet tā vietā sajuties vainīgs, kā mēs visi pārsvarā mēdzam darīt, pamanījuši sava partnera dusmīgo sejas izteiksmi, tad, droši vien, izceltos strīds. Kā labi zināms, strīdi izceļas, ja kāds sajūtas vainīgs un cenšas pierādīt savu nevainīgumu, apsūdzot otru kaut kādos pārinodarījumos.

Un es sāku prātot par smaida lielo nozīmi attiecībās.

„Cilvēkiem par prieka mīmiku signalizē smaids. Darbojas lielie vaigu kaula muskuļi, kas atvelk mutes kaktiņus uz mugurpusi un augšup, kā arī mutes kaktiņa cēlājmuskuļi (m. Levator anguli oris), un daži muskuļi, kas ietiecas augšlūpā, jo smaidā atsedzas augšzobi, un smaida muskulis (risorius), veidojot arī vaigu bedrītes. Kopā ar tiem viegli saspringst acs gredzenmuskuļa orbītas daļa (pars orbitalis m. Orbikularis oculi), kas nereti iekroko ārējos acu kaktiņus (tā saucamās “zoskājiņas”).... Raksturīga iezīme ir skaidrs spīdums acīs. Smaids signalizē arī par rotaļīguma izpausmi.” (Artūrs Utināns „DNS matrice un cilvēka uzvedība”)

Tā nu mēs smaidām un demonstrējam rotaļīgumu. Tas, savukārt, liecina par to, ka pretējais dzimums drīkst tuvoties; vēl smaids liecina arī par labu garastāvokli, ja vien tas nav šķībs, skābs, samākslots vai idiotisks. Labais garastāvoklis savukārt liecina, ka smaidošais indivīds ir psihiski vesels un ir iekarošanas un iekārošanas vērts; augstāk aprakstītā smaida mīmika apliecina, ka partneris ir vēlams vai pat atrodas īpašā statusā.

Smaidiet, un labi būs! Izrādās, nav nemaz tik glups dziesmiņas piedziedājuma teksts! Jo, raugiet, to visu, ieskaitot dziesmiņas vārdus, mūsos ieprogrammējusi Daba, precīzāk izsakoties, DNS matrice. Arī smaidīšana un uzsmaidīšana ir nepieciešama mīmika seksuālo partneru meklēšanā, atrašanā un tuvumā paturēšanā. Tie ļautiņi, kas, kopā esot, biežāk smaida, ir apmierinātāki par tiem, kas rāda nīgrus ģīmjus. Nereti neapzināti greizi „saverkšķīts” ģīmis atbaida esošo vai iespējamo partneri un izpaliek iespēja tuvoties pavisam cieši klāt. Jūs jau saprotat, par ko ir runa!

Meklējot seksuālo partneri, lielākus panākumus gūst tie, kas smaida! Nopietns ģīmis atbaida un rada ačgārnu viedokli. Savu nopietnību varēs demonstrēt vēlāk, protams, ja būs nepieciešams.

Ja laulības dzīvē par maz seksa – smaidiet, atbildiet uz partnera smaidu un jums tiks vairāk seksa un mīļuma.

Negribas smaidīt? Tas muļķis vai muļķe nedara, kā jums gribas? Pasmaidiet! Ar to var panākt vairāk nekā ar dusmīgu sejas izteiksmi, pierādot, kam ir taisnība. Bet pēc seksa viss izskatīsies pavisam savādāk un problēma varbūt izrādīsies tāds pārprasts nieks.

Sāciet smaidīt ar lūpām. Savelciet visus šī raksta sākumā minētos sejas muskuļus smaidā un sajutīsiet, kā mainās jūsu iekšējais noskaņojums. Ne velti ķīnieši saka: kas ārā, tas iekšā. Turklāt zinātnieki apgalvo, ka smaidīgu cilvēku citi uztver kā sava „Es” turpinājumu un paplašinājumu. Smaidīgo uztver tādu, kāds viņš ir un necenšas to mainīt. Mēs taču visi gribam, lai mūs pieņem tādus, kādi mēs esam?

„Cilvēks ir tendēts just objekta labpatiku, baudīt to, nevis analizēt vai kritiski apspriest.” Tā atkal A. Utināns. Smaids apliecina labpatiku un ļauj no tā gūt prieku. Smaidiet daudz un bieži un tāpēc nebīstaties izskatīties muļķīgi!