Raksts no Puaro.lv

Otrdiena, 7. aprīlis (2015) 11:36

Rinkēvičs uzskata: NA mērķis ir totalitāra Latvija, ko pēc tam var nodot Kremlim

Sabiedrībā plašu rezonansi izraisījis Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča pirmdien veiktais ieraksts mikroblogošanas vietnē Twitter.com, kurā viņš partijai "Saskaņa" un Nacionālajai Apvienībai pārmet "kopošanos" ar mērķi padarīt Latviju "par totalitāru valsti, kuru pēc tam var nodot Kremlim".
Līdz šim sociālā tīkla Twitter konts @edgarsrinkevics zināms kā ārlietu ministra Edgara Rinkēviča ("Vienotība") personiskais konts.

Pēc šī paziņojuma ministrs saviem sociālā tīkla sekotājiem vēl pārsūtījis kāda Toma Dinvieša atsauksmi uz Rinkēviča paziņojumu: "Tieši tā Latvijas labā šīs partijas nekad nav darbojušās!" Uz Zaļās partijas vadītāja Edgara Tavara jautājumu, vai šis tiešām ir ārlietu ministra Rinkēviča profils, atbilde nav sniegta.

Rinkēvičs, kurš pirms ziņu publiskošanas par savu seksuālo orientāciju faktiski atteicās no vietas partijas "Vienotība" valdē, taču arī pēc Saeimas vēlēšanām saglabājis ārlietu ministra amatu, jau iepriekš ir nācis klajā ar pietiekami neviennozīmīgi vērtējamiem politiskiem izteikumiem, norāda portāls Pietiek.com.

Taču šis paziņojums, kas, kā vērš uzmanību Pietiek.com, tapis tieši pilnmēness laikā, ir Rinkēviča līdz šim asākais paziņojums saistībā ar "Vienotības" koalīcijas partneriem - Nacionālo apvienību, kas faktiski tiek pielīdzināta "Saskaņas centram" (tagad - "Saskaņai").

Pietiek.com vēsta, ka no neoficiāliem avotiem portālam tapis zināms, ka negaidīti asais paziņojums varētu būt saistīts ne tikai ar idejiskiem un ideoloģiskiem apsvērumiem vien, bet, kā informējuši vairāki avoti, arī par sarežģījumiem ministra personiskajā dzīvē, kuru rezultātā varētu būt tapis šāds paziņojums.

Kā vēsta Latvijas prese, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) ir pret partijas biedra ārlietu ministra Edgara Rinkēviča izteikumiem vietnē “Twitter”, savukārt Nacionālā apvienība (NA) prasa no ministra atvainošanos.

“Es personīgi neatbalstu nekādā veidā,” komentējot ministra tvītu, otrdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem teikusi Straujuma. “Es nevaru iedomāties, ka mūsu koalīcijas partneri ietu virzienā uz totalitāru valsti, un kāds ir tam pamatojums,” viņa piebildusi.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ierosinājusi nākamajā koalīcijas partneru sanāksmē ielūgt ministru paskaidrot savus izteikumus, jo tā neesot pirmā reize, kad viņš publiski nosodījis kādu no valdību veidojošajām partijām, bet NA ar Rinkēviču sola tikties atsevišķi Saeimas frakcijā.

Tostarp tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) norādījis, ka apvienība Rinkēviča demisiju neprasīs, jo tā esot tikai ministra personīgā atbildība. Rasnačs uzskata, ka ministram publiski jāatvainojas NA par “ļoti skarbiem apvainojumiem”.

Savukārt pats Rinkēvičs otrdienas rītā telekanālā LNT skaidroja, ka ar šādu paziņojumu esot nācis klajā tāpēc, ka viņu "tiešām pārsteidzis" fakts, ka Saeimas komisijā bloķējas šādi it kā pretēji spēki, kuri turklāt kopējot Krievijā aktuālus ideoloģiskos uzstādījumus. Rinkēvičs esot priecīgs, ka viņa vēstījums piesaistījis uzmanību.